Dolny Śląsk: Zaatakowali policjantów, bo zwrócili im uwagę, że nie mają maseczek

2021-02-25 17:14

Nawet 10 lat więzienia grozi trzem młodym mieszkańcom Wałbrzycha, którzy zaatakowali policjantów, gdy ci zwrócili im uwagę, że nie mają założonych maseczek. Wszyscy trzej mężczyźni byli pijani – mieli od 2 do ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło we wtorek (23 lutego) przed godz. 2 w nocy na ul. Andersa w Wałbrzychu. Trzech mężczyzn w wieku od 18 do 31 lat zaatakowało policjantów, kiedy ci zwrócili im uwagę z powodu niestosowania się do obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Mężczyźni szli też po jezdni, zamiast po chodniku.

- Najpierw jeden ze sprawców zaczął wykrzykiwać słowa wulgarne w stosunku do mundurowych. Chwilę później już cała trójka była agresywna i ostatecznie zaatakowała policjantów, kopiąc nogami i zadając ciosy rękoma - inofrmuje podkom. Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. - Chuligani przeliczyli się i zanim przyjechało policyjne wsparcie, szybko zostali przez dwóch funkcjonariuszy obezwładnieni i zatrzymani.

Ostrówek. Niebezpieczne wyprzedzanie na DK 8 nagrał nieoznakowany radiowóz

Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że byli pijani. Wszyscy mieli od 2 do ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

- Trójka agresorów dalszą część nocy spędziła w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy, gdzie trzeźwiała do późnych godzin popołudniowych - powiedział policjant. - W środę podejrzani usłyszeli zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy. Wszyscy przyznali się do zarzucanego im przestępstwa.

18-latkowi, 21-latkowi oraz 31-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Jako że czyn nosił znamiona występku o charakterze chuligańskim, kara nie może być niższa niż 1,5 roku więzienia. Będą musieli również zapłacić nawiązkę na rzecz pokrzywdzonych policjantów.