42-latek rzucił się z nożem na policjantów

i

Autor: mat. policji 42-latek rzucił się z nożem na policjantów

Dramatyczny finał awantury domowej. 42-latek rzucił się z nożem na policjantów

2021-11-16 10:21

Nawet 10 lat więzienia grozi 42-letniemu mężczyźnie, który rzucił się z nożem na dzierżoniowskich policjantów. Pijany mężczyzna najpierw wszczął awanturę w domu, a później zaatakował interweniujących policjantów, grożąc im śmiercią. Decyzją sądu 42-latek został tymczasowo aresztowany.

Interwencje dotyczące awantur domowych nie należą do najłatwiejszych, a niekiedy mogą okazać się też bardzo niebezpieczne. Przekonali się o tym policjanci z Dzierżoniowa, którzy udali się do jednego z mieszkań, gdzie miało dojść do burzliwych nieporozumień rodzinnych.

- Wysłani pod wskazany adres policjanci zastali tam zgłaszającą, która poinformowała, że najbliższy jej członek rodziny, będąc pod wpływem alkoholu wszczął awanturę i groził pozbawieniem życia - informuje kom. Marcin Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie. - Gdy kobiecie udało się zadzwonić po policję, mężczyzna uciekł.

Awanturujący się mężczyzna był już znany policjantom z wcześniej podejmowanych czynności. Funkcjonariusze postanowili więc go poszukać w okolicy. Poszukiwania nie trwały długo, gdyż już po chwili zauważyli podejrzanego. Gdy tylko wysiedli z samochodu, by go wylegitymować, mężczyzna ruszył na nich z nożem w ręku, grożąc przy tym w wulgarnych słowach, że ich pozabija. Okazało się, że 42-latek nie zamierzał poprzestać na samych groźbach.

- Mężczyzna zaatakował policjantów usiłując zadać cios zarówno poprzez pchnięcie jak i cięcie niebezpiecznym narzędziem - relacjonuje kom. Marcin Ząbek. - Tylko dzięki refleksowi żaden z nich nie został ugodzony. Policjanci przy użyciu środków przymusu bezpośredniego obezwładnili napastnika i zatrzymali.

Zatrzymany 42-latek decyzją sądu został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące. Za czynną napaść na funkcjonariuszy grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Policjanci z grupy SPEED szkolili się na torze