Duże opady deszczu we Wrocławiu. Zalało niektóre ulice, ale pokazy fontanny się odbyły. Zobacz jak to wyglądało! [WIDEO, GALERIA, AUDIO]

2016-07-14 10:15

Ulewa rozpoczęła się około godziny 23. W niektórych miejscach miasta ulicami płynęły strumienie wody, bo studzienki nie nadążały z jej odbieraniem. Pokazy Festiwalu Fontann tym razem zostały jednak zaprezentowane zgodnie z planem.

Mimo sporych opadów deszczu wrocławscy strażacy oceniają tę noc jako spokojną. Nie mieli w tym czasie żadnych interwencji. Do wczorajszego wieczora zajmowali się za to usuwaniem skutków burzy sprzed dwóch dni.

Pokazy Festiwalu Fontann, we wtorek częściowo odwołane i zaprezentowane z problemami technicznymi, w środę odbyły się zgodnie z planem. Z powodu wydarzeń z pierwszego dnia AquaFunFest wiele osób zdecydowało się jednak zwrócić bilety. Jednak ci, którzy przyszli zobaczyć widowiska w większości byli zadowoleni z poziomu show.

Środowe show AquaFunFest. Zobacz film reportera Radia ESKA Rafała Sterczyńskiego:

Wrocławskie Centrum Badań EIT + zalane

Deszcz spowodował za to problemy we Wrocławskim Centrum Badań EIT +. Pomieszczenia piwniczne zostały zalane we wtorek, 5 lipca. Jednak do tej pory pracownicy ośrodka zmagają się ze skutkami tego zdarzenia.

- Rura burzowa uległa awarii i wypadła z obwodu. Woda spływała do pomieszczeń piwnicznych, co spowodowało zniszczenie części znajdujących się tam sprzętów. Chcieliśmy podjąć próbę wypompowania wody pompą spalinową, ale nie wyraził na to zgody dyrektor techniczny obiektu - informuje młodszy brygadier Mariusz Piasecki z wrocławskiej straży pożarnej.

Posłuchaj materiału reportera Radia ESKA Rafała Sterczyńskiego:

Czytaj także: Odnowili bulwar między Mostami Młyńskimi i Tumskim. Zobacz, jak teraz się prezentuje [GALERIA]​