Dwa tramwaje zderzyły się w centrum Wrocławia. Policja szuka przyczyn wypadku [AKTUALIZACJA, WIDEO, GALERIA, AUDIO]

2016-03-01 10:34

Do zderzenia pojazdów doszło po godzinie 9.00 na Kazimierza Wielkiego między ulicą Widok a placem Dominikańskim. Dziesięć osób jest rannych. Utrudnienia w ruchu trwały mniej więcej dwie godziny.

Tramwaj linii 33 uderzył w pojazd linii 10, który przed nim jechał a stronę Galerii Dominikańskiej.

- Motorniczy najprawdopodobniej nie zauważył tramwaju, który się zatrzymał. Nie zdążył już zareagować i niestety doszło do zderzenia. Większość poszkodowanych była z tego pojazdu, który został uderzony - opowiada Wojciech Jabłoński z wrocławskiej policji.

Dziesięć osób rannych

- Jedna osoba bardziej poważnie ranna niż inne i sześć z lekkimi obrażeniami trafiły do szpitali. Trzy osoby skorzystały na miejscu z pomocy ratowników medycznych i zostały zwolnione do domu - opowiada Agnieszka Korzeniowska z MPK.

Torowisko na Kazimierza Wielkiego przez prawie dwie godziny było zablokowane. Tramwaje linii 3, 4, 10, 23, 33 jeździły objazdem przez Teatralną w stronę Biskupina. Wiele pojazdów było opóźnionych.

Kto spowodował wypadek?

- Ciężko teraz mówić o dokładnej przyczynie zderzenia. Będziemy to sprawdzali. Zabezpieczymy czarne skrzynki i nagrania z monitoringu - twierdzi Agnieszka Korzeniowska.

Motorniczowie zostali przebadani na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Byli trzeźwi. W środę w obecności biegłego zostanie także przeprowadzone badanie sprawności technicznej obydwu tramwajów. Materiały te pozostaną do dyspozycji policji, która będzie w tej sprawie prowadziła dochodzenie.

Zobacz film reportera Radia ESKA Wojtka Góralskiego:

#Zderzenie tramwajów koło Galerii Dominikańskiej. Policja i MPK szukają przyczyn wypadku. Jutro planowany jest specjalny test.Jaki? Zobacz na: http://wroclaw.eska.pl/komunikacja/dwa-tramwaje-zderzyly-sie-w-centrum-wroclawia-powazne-utrudnienia-dla-kierowcow-i-pasazerow-mpk/121995

Posted by ESKA INFO Wrocław on 1 marca 2016

Posłuchaj materiału reportera Radia ESKA Wojtka Góralskiego:

Czytaj także: Zima znów zaatakowała. Uwaga na drogach! [WIDEO, AUDIO]