"Dzikie tłumy", "człowiek na człowieku". Śnieżka oblegana przez turystów [ZDJĘCIA]

2020-08-08 9:15 Jacek Chlewicki
Dzikie tłumy, człowiek na człowieku. Śnieżka oblegana przez turystów [ZDJĘCIA]
Autor: Pixabay "Dzikie tłumy", "człowiek na człowieku". Śnieżka oblegana przez turystów. Zdjęcie ilustracyjne

Wszyscy w jednym miejscu, a jest tyle możliwości w Karkonoszach i najbliższej okolicy. Ale wszyscy chcą Śnieżkę? - napisał w internecie licencjonowany przewodnik, autor fanpage'a Wyszedł z domu. Opublikował na portalu społecznościowym zdjęcia zatłoczonego szlaku na Śnieżkę. "A później dziwne, że covid silny jak nigdy" - skomentowała internautka.

W górach panuje duży ruch, turyści chętnie korzystają z ładnej pogody i wybierają się w górskie wędrówki. Dyrekcja Karkonoskiego Parku Narodowego apeluje do turystów o stosowanie się do zasad związanych z epidemią. Zwraca uwagę na stosowanie bezpiecznego dystansu i unikanie kontaktów z innymi osobami. A tam, gdzie "gromadzi się więcej osób, zalecamy używania maseczek". Jeżeli popatrzymy na te zdjęcia, możemy dojść do wniosku, że nikt tych zaleceń nie przestrzega.

- To zdjęcia z dzisiaj z Równi pod Śnieżką, zakosów, jubileuszówki i ze szczytu - DZIKIE TŁUMY!- czytamy na fanpage'u Wyszedł z domu. - Na zakosach korki (jak staniesz na boku to ciężko się potem wbić w strumień ludzi) na szczycie nie ma gdzie stanąć, wszędzie ktoś-coś! Widziałem już dzikie tłumy w przeszłości, pracuję w końcu jako przewodnik również w Karkonoszach, ale tylu ludzi co dzisiaj nie widziałem nigdy.  Pod Domem Śląskim człowiek na człowieku, nie da się wejść do środka, trzeba się wepchać. Wszyscy w jednym miejscu a jest tyle możliwości w Karkonoszach i najbliższej okolicy. Ale wszyscy chcą Śnieżkę??

Autor zdjęcia zwraca uwagę, że zyski branży turystycznej to jedno, ale "co za dużo to niezdrowo". Pod postem, który spotkał się z ogromną reakcją internautów, pojawiło się wiele komentarzy.

Czytaj też: Koronawirus: Sanepid poszukuje pasażerów pociągu Intercity! Chodzi o kurs z Wrocławia

- A co się dziwić. Dużo ludzi zrezygnowało przecież z wycieczek zagranicznych. Jest lato, okres urlopowy to się jeździ w popularne miejsca - napisał jeden z Internautów.

- Super bardzo się cieszę, że jest dużo ludzi i aktywnie spędzają czas, w pięknym wakacyjnym okresie gorąco pozdrawiam wszystkich turystów i miejscowych - napisał ktoś inny.

Szturm na polskie góry. Ogromne kolejki na szlakach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.