Egzamin ósmoklasisty 2021 - to trzeba wiedzieć

i

Autor: Alexandra_Koch / Pixabay / zdjęcie ilustracyjne Najważniejsze informacje o egzaminie ósmoklasisty 2021: Czy maseczka jest obowiązkowa? Co można wnieść na egzamin? Jak się ubrać? Sprawdź!

Quiz. Egzamin ósmoklasisty. Najłatwiejsze pytania! Zdasz? Przekonaj się

2021-03-17 6:00

W środę 17 marca startują próbne egzaminy ósmoklasisty! Młodzież przystąpi do testów z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. W arkuszach znajdą się zadania zarówno otwarte, jak i zamknięte. W przypadku obu egzaminów językowych będzie trzeba popisać się umiejętnością napisania tekstu. Wy wybraliśmy dla Was 12 pytań, które pojawiły się na egzaminach próbnych i tych właściwych. To najłatwiejsze zadania, ale nikt nie powiedział, że nie mogą sprawić komuś kłopotu. Sprawdź, czy byłbyś w stanie zdać egzamin ósmoklasisty. Odpowiedz na pytania i pochwal się wynikiem!

Próbne egzaminy ósmoklasisty rozpoczną się w środę 17 marca. Uczniowie przystąpią do trzech sprawdzianów - z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. To będzie próba generalna przed właściwymi egzaminami w maju. My mamy dla was 12 najprostszych zadań z arkuszy egzaminacyjnych, jakie pojawiały się w poprzednich latach. Czy dacie odpowiedzieć poprawnie na pytania? Sprawdźcie, czy jesteście w stanie poradzić sobie z egzaminem ósmoklasisty. Pochwalcie się wynikiem!

Quiz. Egzamin ósmoklasisty. Najłatwiejsze pytania. Dasz radę?

Pytanie 1 z 12
W którym z wyrazów pisownia "rz" jest zgodna z tą samą szczegółową zasadą ortograficzną, co zastosowana w wyrazie "przyjemności"?
Matura 2021. Szczecińscy maturzyści po próbnym egzaminie z matematyki