Gdzie są grzyby?

Gdzie na grzyby? Najlepsze miejsca do zbierania grzybów koło Wrocławia i na Dolnym Śląsku

2022-09-05 10:23

Grzyby koło Wrocławia i na Dolnym Śląsku 2022. Końcówka sierpnia sprzyjała grzybiarzom - najpierw mocno popadało, później było ciepło. To idealne warunki dla grzybów, które pojawiły się w dolnośląskich lasach niczym…. grzyby po deszczu. Gdzie się wybrać, by wrócić z pełnym koszem? Podpowiadamy miejsca, w których grzybobranie na pewno będzie udane. Lokalizacje znajdziecie w galerii poniżej.

Czy są grzyby na Dolnym Śląsku?

Dolny Śląsk to jeden z ulubionych regionów grzybiarzy, zarówno lokalnych, jak i przyjezdnych z różnych zakątków Polski. Nic dziwnego. W naszym regionie nie brakuje lasów, w których znajdziemy wiele gatunków jadalnych grzybów.

Gdzie na grzyby koło Wrocławia

Idealne miejscówki do zbierania grzybów znajdą zarówno doświadczeni grzybiarze, jak i Ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z chodzeniem po lasach, zagajnikach i polanach, by uzbierać kosz pełen podgrzybków, borowików, koźlarzy, maślaków, kani czy kurek,

Mapa występowania grzybów

Gdzie szukać grzybów na Dolnym Śląsku oraz w okolicach Wrocławia? Każdy grzybiarz ma swoje ulubione miejsca, gdzie lubi zbierać grzyby. Wielu z nich dzieli się swoimi miejscówkami. Konkretne miejsca w regionie Śląsku znajdziecie w galerii poniżej.

Mapa grzybów 2022. Gdzie są grzyby?

W naszej galerii powyżej znajdziecie miejsca, gdzie w ostatnim czasie na Dolnym Śląsku występowały grzyby. Podpowiadają je grzybiarze na popularnych w sieci forach i grupach na Facebooku.

Sonda
Lubisz zbierać grzyby?