Dramat w Jaworze

Głowa dziecka utknęła w desce sedesowej. Strażacy musieli pilnie interweniować

2022-12-21 9:23

Chwile grozy przeżyli rodzice kilkuletniej dziewczynki, której główka utknęła w desce sedesowej, a dokładnie w specjalnej nakładce na toaletę. Na miejsce zostali wezwani strażacy, którzy uwolnili dziecko z pułapki.

Dramatyczna akcja strażaków w Jaworze 

Do nietypowego zdarzenia, które kosztowało rodziców kilkuletniej dziewczynki sporo nerwów, doszło we wtorek, 20 grudnia. Przed północą służby ratunkowe dostały zgłoszenie, że dziewczynka bawiąca się nakładką sedesową nałożyła ją sobie na głowę i nie mogła jej zdjąć.

- W pierwszych minutach dziecku w zdjęciu nakładki z głowy próbowała pomóc mama, ale niestety nie poradziła sobie z sytuacją i wezwała na miejsce jaworskich strażaków – informuje portal ratowniczy Jawor998.

Z pomocą ruszyły dwa zastępy straży pożarnej. Strażacy musieli być bardzo ostrożni i precyzyjni, bowiem wszystko działo się w małej przestrzeni koło głowy i szyi dziecka. Na szczęście po kilkunastu minutach głowa wystraszonej dziewczynki była wolna.

- Szczególne podziękowania należą się czujnemu sąsiadowi, panu Andrzejowi, który użyczył strażakom dodatkowego specjalnego sprzętu do cięcia plastiku, które w znaczący sposób przyczyniło się do szybkiego uwolnienia głowy dziecka – podkreślają strażacy z Jawor998.

Dramat bezbronnego kundelka! Potrzebna była pomoc strażaków!