Martwa kobieta znaleziona na torowisku. Przejechał po niej tramwaj?

i

Autor: MPK Wrocław Martwa kobieta znaleziona na torowisku w Leśnicy/zdjęcie ilustracyjne

Tragedia w Leśnicy

Martwa kobieta znaleziona na torowisku. Przejechał po niej tramwaj?

2022-12-21 7:53

Tragedia w Leśnicy. We wtorek wieczorem na pętli tramwajowej znaleziono ciało kobiety. Niewykluczone, że została przejechana przez tramwaj. Trwa wyjaśnianie okoliczności dramatu.

Tragedia w Leśnicy. Ciało kobiety na torowisku

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek, 20 grudnia, około godz. 19. Jeden z motorniczych w ostatniej chwili wyhamował, gdy zobaczył ciało na torowisku. Na miejsce wezwano służby ratunkowe, ale okazała się, że na pomoc było już za późno.

- 74-letnia kobieta zginęła pod kołami tramwaju na pętli w Leśnicy. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia. Najprawdopodobniej ofiara była osobą w kryzysie bezdomności – napisał wieczorem na Facebooku Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Policja była bardziej oszczędna w słowach, bowiem śledczy nie byli pewni, kim może być ofiara. Zwłaszcza, że obrażenia wskazywały na to, że mogła ona zostać przejechana przez tramwaj.

Aktualizacja: Najnowsze doniesienia w sprawie tragedii w Leśnicy

Na pętli przez wiele kilka godzin trwały działania policjantów pod nadzorem prokuratora, którzy ustalali okoliczności koszmarnego zdarzenia. Mundurowi musieli m.in. dowiedzieć się, który tramwaj uczestniczył w wypadku.

We wtorek wieczorem, w czasie działania służb tramwaje linii 3, 10, 20 kursowały tylko do Pilczyc. Na trasie Pilczyce - Leśnica funkcjonowała autobusowa komunikacja zastępcza.

Odcinek wschodniej obwodnicy Wrocławia z Łan do Długołęki otwarty