Groźny wypadek na trasie S8. Volkswagen zderzył się z ciężarówką

i

Autor: Oleśnica998

Groźny wypadek na trasie S8. Volkswagen zderzył się z ciężarówką [ZDJĘCIA]

2021-06-30 8:51

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło we wtorek przed wieczorem na trasie S8 pod Oleśnicą. Volkswagen passat z dużą siłą uderzył w stojącą na pasie awaryjnym ciężarówkę. Samochód osobowy został bardzo mocno zniszczony, ale jego kierowca może mówić o dużym szczęście – mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń. Na szczęście podróżował sam. Gdyby ktoś siedział na fotelu pasażera, wypadek mógłby skończyć się tragicznie.

We wtorek (29 czerwca) po godz. 19 na trasie S8 doszło do bardzo groźnie wyglądającego wypadku. Na węźle Oleśnica Wschód (Cieśle) samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Z informacji przekazanych przez portal Oleśnica998 wynika, że uszkodzony samochód ciężarowy stał częściowo na pasie zjazdowym, a częściowo na pasie awaryjnym. W czasie gdy doszło do wypadku, kierowca tira wymieniał akurat uszkodzone koło.

W pewnej chwili w tył naczepy tira z dużą siłą uderzył volkswagen passat. Samochód odbił się od ciężarówki i zatrzymał kilkanaście metrów dalej. Volkswagenem podróżował tylko ok. 35-letni kierowca. Biorąc pod uwagę, jak bardzo został zniszczony jego samochód, mężczyzna może mówić o dużym szczęściu – doznał jedynie niegroźnych obrażeń przedramienia. Został opatrzony na miejscu przez ratowników medycznych i nie było potrzeby jego hospitalizacji.

Na szczęście kierowca volkswagena podróżował sam. Gdyby ktoś siedział na fotelu pasażera, wypadek mógłby zakończyć się tragicznie – prawa strona auta została bowiem kompletnie zmiażdżona.

Dokładne okoliczności wypadku wyjaśnia policja.

Groźny wypadek na ścieżce rowerowej. Rowerzystka złamała obie ręce