Groźny wypadek pod Legnicą

i

Autor: materiały policji

Dolny Śląsk: Bus zderzył się czołowo z dwoma samochodami. Ciężko ranny kierowca

2021-01-07 13:27

70-letni mężczyzna został ciężko ranny w wypadku, do którego doszło w czwartek rano na drodze między Legnicą a Kunicami. Kierowany przez 20-latka dostawczy ford wpadł w poślizg i zderzył się czołowo z jadącymi z przeciwka samochodami.

Wpadek pod Legnicą. W czwartek (7 stycznia) w godzinach porannych doszło do groźnego wypadku na drodze krajowej 94 między Legnicą a Kunicami. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 20-letni kierowca dostawczego forda transita nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków i na łuku drogi wpadł w poślizg. Pojazd zjechał na lewą stronę jezdni i zderzył się czołowo z jadącymi z przeciwnej strony dwoma volkswagenami polo. Siła uderzenia była tak duża, że jeden z samochodów osobowych wypadł z drogi.

W wypadku ciężko ranny został 70-letni kierowca jednego z volkswagenów. Mężczyzna w stanie zagrażającym życiu został przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Policjanci apelują o zachowanie zimą szczególnej ostrożności na drodze. Zimowa aura i temperatura wahająca się w granicach zera nie ułatwia jazdy samochodem, zwłaszcza przy występujących opadach marznącego deszczu czy śniegu. O bezpieczeństwie na drodze decydują jednak nie tylko warunki atmosferyczne i umiejętności kierowcy, ale również sprawność techniczna pojazdu. Dlatego tak ważne jest jego odpowiednie wyposażenie i przygotowanie.

Groźny wypadek pod Legnicą

i

Autor: materiały policji
Sonda
Czy Twoim zdaniem wiek kierowcy decyduje o jego umiejętnościach prowadzenia auta?
Wyrzucił dziecko z samochodu i ukradł BMW warte ćwierć miliona złotych