Pobili kierowcę na miejscu kolizji

i

Autor: materiały policji

Gryfów Śląski: Mordobicie podczas zwykłej stłuczki. Zaskakujące kulisy

2021-03-23 13:04

Nawet 3 lata więzienia grożą trzem mężczyznom, którzy w centrum Gryfowa Śląskiego na Dolnym Śląsku pobili 40-latka zaraz po kolizji drogowej. Jeszcze przed przyjazdem policji wszyscy uczestnicy zdarzenia - w tym również poszkodowany - uciekli. Policjanci zastali tylko porzucony na jezdni rozbity samochód.

Niecodzienny finał miała kolizja drogowa, do której doszło 8 lutego w Gryfowie Śląskim (woj. dolnośląskie). Ok. godz. 14 na ul. Lubańskiej zderzyły się dwa samochody osobowe. Z relacji świadków wynika, że pomiędzy uczestnikami kolizji doszło do bójki. Na miejsce wezwano policję, ale wszyscy uczestnicy zdarzenia uciekli jeszcze przed przyjazdem funkcjonariuszy. Na środku ulicy został tylko rozbity citroen, który utrudniał przejazd, w związku z czym trzeba go było odholować. Poszukiwaniami uczestników bójki zajęli się funkcjonariusze z Gryfowa Śląskiego.

- Policjanci z Komisariatu w Gryfowie Śląskim zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 30, 38 i 56 lat, a także... 40- letniego poszkodowanego, który również zbiegł z miejsca kolizji. Jak się okazało, był on poszukiwany za przestępstwa przeciwko mieniu – informuje sierż. Olga Łukaszewicz z Komendy Powiatowe Policji w Lwówku Śląskim.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut pobicia w czynie chuligańskim. Wszyscy przyznali się do winy i zostali objęci policyjnym dozorem. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Tak doszło do karambolu pod Chojnowem