II tura BEZ KOLEJEK? Seniorzy i osoby z dziećmi zagłosują poza kolejnością [WYBORY 2020]

2020-07-07 22:15 Marek Targoński
II tura BEZ KOLEJEK? Seniorzy i osoby z dziećmi zagłosują poza kolejnością [WYBORY 2020]
Autor: pixabay.com/aganyga

Wybory 2020. Seniorzy, kobiety w ciąży i osoby z dziećmi zagłosują bez kolejki – mogą to zrobić poza kolejnością. Taką decyzję podjęło Ministerstwo Zdrowia. Kto jeszcze nie będzie musiał czekać? Jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują w lokalach i komisjach wyborczych?

Wybory prezydenckie 2020. Kto zagłosuje bez kolejki?

Jak czytamy w rozporządzeniu Ministra Zdrowia – podczas II tury wyborów poza kolejnością, bez kolejki, będą mogły zagłosować:

  • osoby powyżej 60. roku życia,
  • kobiety w ciąży,
  • osoby z dzieckiem do lat trzech,
  • osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub które ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie.
Super Raport 7 VII (goście: Nitras, Grzesiowski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Ministerialne rozporządzenie określa jednoznacznie, że wspomniane osoby mają być odsługiwane w lokalach i komisjach wyborczych poza kolejnością. Dokument sygnowany podpisem Łukasza Szumowskiego został dziś opublikowany w Dzienniku Ustaw. Będzie obowiązywał od jutra.

Wybory 2020. W niedzielę II tura

W niedzielę, 12 lipca, II tura wyborów 2020. Będziemy mogli zagłosować na jednego z dwóch kandydatów na prezydenta. Lokale i komisje wyborcze będą działać tak, jak podczas I tury wyborów prezydenckich – od godz. 7.00 do 21.00, w tych samych lokalach.

Podczas II tury wyborów 2020 będą też obowiązywać środki ostrożności i obostrzenia sanitarne – m.in. obowiązek zakrywania ust i nosa (np. maseczką). Wchodząc do lokalu, pamiętajmy o dezynfekcji rąk oraz użyciu rękawiczek jednorazowych.