Intensywne opady śniegu i gołoledź na Dolnym Śląsku

i

Autor: pixabay.com

Intensywne opady śniegu i gołoledź na Dolnym Śląsku! IMGW ostrzega [ALERT POGODOWY]

2021-01-29 14:29

Intensywne opady śniegu i gołoledź spodziewane są w piątek po południu oraz w sobotę w południowej części województwa dolnośląskiego. IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe I stopnia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe I stopnia dla powiatów w południowej części województwa dolnośląskiego. Od piątkowego wieczora do sobotniego poranka mogą występować słabe opady marznącego deszczu lub mżawki, powodujące gołoledź.

Ostrzeżenie pogodowe związane z gołoledzią obowiązuje od godz. 20 w piątek (29 stycznia) do godz. 9 rano w sobotę (30 stycznia) w powiatach: zgorzeleckim, bolesławieckim, lubańskim, lwóweckim, złotoryjskim, jeleniogórskim, jaworskim, kamiennogórskim, świdnickim, wałbrzyskim, dzierżoniowskim, kłodzkim, strzelińskim i ząbkowickim.

W rejonach powyżej 500-600 m n.p.m. synoptycy prognozują wystąpienie opadów śniegu, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 15 do 20 cm. Ostrzeżenie pogodowe związane z intensywnymi opadami śniegu obowiązuje od godz. 15 w piątek (29 stycznia) do godz. 15 w sobotę (30 stycznia) w powiatach: lubańskim, lwóweckim, złotoryjskim, jeleniogórskim, jaworskim, kamiennogórskim, świdnickim, wałbrzyskim, dzierżoniowskim, kłodzkim i ząbkowickim.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Zimowe szaleństwo w Lublinie