Ty też możesz tu studiować!

i

Autor: materiały prasowe Ty też możesz tu studiować!

Jak studia, to może prawo? Poznaj 7 faktów o Wyższej Szkole Prawa im. Heleny Chodkowskiej!

2016-06-13 3:00

To pierwsza taka uczelnia w mieście! Studiujesz w systemie 3 dni nauki i 2 praktyki, a warsztat szlifujesz w sądach, prokuraturach i kancelariach prawnych. Zobacz, co jeszcze możesz tu zyskać! 

Wyższa Szkoła Prawa im. Heleny Chodkowskiej we Wrocławiu jest pierwszą uczelnią prywatną, kształcącą we Wrocławiu studentów prawa. Dziś przedstawiamy Wam 7 faktów na jej temat. Oto one! 

1. Uczą Cię praktycy

Zapomnij o teoretykach, którzy całą swoją wiedzę wzięli tylko z książek. Tutaj uczyć Cię będą praktycy zawodów prawniczych, czyli sędziowie, prokuratorzy, adwokaci i radcy prawni. Słowem: ludzie, którzy na tym zawodzie zęby zjedli! 

2. Realizujesz sensowne praktyki

Nie parzysz na nich kawy ani nie odkurzasz akt. W czasie studiów odbywasz trzymiesięczne praktyki w sądach, prokuraturach czy kancelariach prawnych, gdzie uzupełniasz wiedzę teoretyczną, zdobytą podczas studiów, o realne umiejętności. 

3. Spotykasz świetnych ludzi

O wielkich nazwiskach nie czytasz w gazetach, ale masz z nimi kontakt dzięki spotkaniom, organizowanym przez uczelnię. Poznajesz nie tylko radców prawnych, adwokatów czy prokuratorów, ale i prezydentów i ministrów. 

4. Sam określasz swoją ścieżkę rozwoju

Tutejsza szkoła oferuje swoim studentom nie tylko 5-letnie studia prawnicze, ale i 3-letnie studia licencjackie z administracji, a także studia podyplomowe, kursy dokształcające i szkolenia. Sam decydujesz, ile i czego chcesz studiować. 

5. Masz sensowny system studiów

Działasz w systemie 3+2, gdzie trzy dni przeznaczone są na naukę i zajęcia na uczelni, a dwa dni na praktykę. Dzięki temu kończysz studia zarówno z konkretną wiedzą, jak i umiejętnościami. 

6. Bierzesz udział w warsztatach i konferencjach

Na uczelni prężnie działa Samorząd Studencki oraz Koło Naukowe, które organizują dla studentów warsztaty z pisania pism procesowych, konkursy krasomówcze, studenckie konferencje naukowe oraz wizyty w zakładzie medycyny sądowej. Dzięki temu masz możliwość zawczasu nabyć umiejętności, niezbędne w zawodzie prawniczym.

7. Zyskujesz komfort studiowania

Zajęcia prowadzone są w małych grupach, co pozwala studentom i kadrze mieć ze sobą lepszy kontakt. Nie giniesz tu w tłumie, nie jesteś anonimowy, a Twoja kariera jest ważna także dla nich, a nie tylko dla Ciebie. Co więcej, uczelnia współpracuje z organami sądownictwa i prokuratury oraz instytucjami naukowymi i praktycznymi, więc możliwości rozwoju daje Ci naprawdę spore.

To jak, rekrutujesz się?

Nie przegap rekrutacji!

i

Autor: materiały prasowe Nie przegap rekrutacji!

Artykuł sponsorowany