Jelenia Góra: Podpalił dom w centrum miasta. W środku było 20 osób!

2021-05-05 12:38

Nawet 10 lat więzienia grozi 32-letniemu mieszkańcowi Jeleniej Góry, podejrzanemu o podpalenie domu, w którym przebywało 20 osób. Do pożaru doszło 3 maja nad ranem w jednym z budynków wielorodzinnych w centrum Jeleniej Góry. Na szczęście nikomu z lokatorów nic poważnego się nie stało.

W poniedziałek (3 maja) przed godz. 7 rano w jednym z domów wielorodzinnych w centrum Jeleniej Góry wybuchł pożar. W tym czasie w budynku przebywało 20 osób. Na szczęście lokatorzy zdążyli opuścić swoje mieszkania jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Nikomu nie stało się nic poważnego.

Jak się wkrótce okazało, pożar został wywołany celowo. Z ustaleń policji wynika, że ogień podłożył 32-letni mieszkaniec Jeleniej Góry.

- Mężczyzna podpalił znajdujący się na klatce schodowej materac, w wyniku czego uszkodzeniu uległy ściany, sufit oraz przewody elektryczne - informuje podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Po podpaleniu 32-latek opuścił budynek.

Podpalacz został zatrzymany jeszcze tego samego dnia. W chwili zatrzymania 32-latek był pijany – badanie wykazało w jego organizmie 1 promil alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Podpalił dom w centrum Jeleniej Góry. W środku było 20 osób