Podpalił dom, w którym były dzieci

i

Autor: pixabay.com

Jelenia Góra: Podpalił dom, w którym były dzieci. Grozi mu 10 lat więzienia

2021-05-24 19:45

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który wywołał pożar w piwnicy wielorodzinnego budynku. W budynku przebywało 10 osób, w tym 2 dzieci. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 29-latkowi grozi tearaz nawet 10 lat więzienia.

Do pożaru doszło w sobotę (22 maja) ok. godz. 13:20 w jednym z wielorodzinnych budynków w Jeleniej Górze. Z ustaleń policji wynika, że 29-letni mężczyzna podpalił znajdujące się w piwnicy śmieci oraz plastik, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Pożar szybko doprowadził do zadymienia budynku, w którym przebywało 10 osób, w tym dwoje dzieci. Wszyscy lokatorzy zdołali opuścić swoje mieszkania jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podłożenie ognia. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Jeleniej Góry.

- Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu - informuje podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Decyzją sądu 29-latek został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące.

Wyprzedzał na zakazie, zderzył się czołowo i dachował