Kibice krzyczeli do piłkarzy między innymi Oddawać koszulki pedały j***

i

Autor: screen/youtube.com Kibice krzyczeli do piłkarzy między innymi "Oddawać koszulki pedały j***"

Kibice WKS-u Śląsk zabrali koszulki piłkarzom po sobotnim meczu [WIDEO] Krzyczeli: "Nie zasługujecie na te barwy"

2016-03-07 14:38

Do zdarzenia doszło po sobotnim derbowym meczu, który wrocławska drużyna przegrała z Zagłębiem Lubin 0:2.

Kibice nie przebierali w słowach. Jeden z gniazdowych przez mikrofon wyzywał piłkarzy, którzy po spotkaniu pojawili się blisko trybuny. Zabrał koszulkę Mariuszowi Pawelcowi. Inni gracze sami oddali rozwścieczonemu mężczyźnie swoje koszulki. Wideo dokumentujące to zachowanie już krąży po sieci.

Zobaczcie film nagrany tuż po sobotnim meczu:


Na zachowaniu, które pokazane jest na wideo, fani WKS-u nie poprzestali. Już w trakcie meczu, podobnie zresztą jak kibice przeciwników odplalali race i petardy. Wykrzykiwali również wulgarne teksty pod adresem trenera Romualda Szukiełowicza oraz rzucali w stronę piłkarzy butelkami oraz plastikowymi elementami.

Pięciu zatrzymanych

Wrocławska policja zatrzymała po meczu  pięć osób. Cztery z nich - za posiadanie materiałów pirotechnicznych, piątą - za to, że nie wykonywała poleceń ochroniarzy.

- Organizatorzy meczu zwrócili się też do nas z prośba o pomoc gdy kibice obydwu drużyn próbowali doprowadzić do konfrontacji. Udało nam się temu zapobiec. W trakcie i po spotkaniu wystawiliśmy też 10 mandatów za różne przewinienia typu zaśmiecanie terenu czy picie alkoholu - informuje Kamil Rynkiewicz z wrocławskiej policji.

Funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań.

- Analizujemy przebieg imprezy. Sprawdzamy między innymi nagrania z monitoringu - deklaruje Kamil Rynkiewicz.

Czytaj także: Twórca słynnego więziennego eksperymentu przyjeżdża do Wrocławia. Będzie można premierowo zobaczyć też thriller oparty na tej historii [WIDEO]