Groźny wypadek we Wrocławiu

i

Autor: materiały policji

Kierowca BMW pomylił światła na skrzyżowaniu. Groźny wypadek we Wrocławiu [ZOBACZ NAGRANIE]

2021-01-08 11:58

Dwa samochody zderzyły się na skrzyżowaniu ul. Zaporoskiej i Kruczej we Wrocławiu. Wypadek wyglądał bardzo groźnie, ale na szczęście nikt z jego uczestników nie odniósł poważniejszych obrażeń. Początkowo obaj kierowcy twierdzili, że wjechali na skrzyżowanie na zielonym świetle. Jak jednak udowodniło nagranie z monitoringu, kierowca BMW pomylił światła na sygnalizatorze.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na skrzyżowaniu ul. Zaporoskiej i Kruczej we Wrocławiu. Wyjeżdżający z ulicy Kruczej nissan z dużą siłą uderzył w bok jadącego ulicą Zaporoską BMW. Rozbite samochody zatrzymały się na środku skrzyżowania. Na szczęście nikomu z uczestników wypadku nie stało się nic poważnego.

Kierowca BMW pomylił światła na skrzyżowaniu. Groźny wypadek we Wrocławiu

Początkowo obaj kierowcy twierdzili, że wjechali na skrzyżowanie na zielonym świetle. Funkcjonariusze szybko wykluczyli jednak awarię sygnalizacji świetlnej, co oznaczało, że jeden z kierowców mija się z prawdą. Pomocne w ustaleniu winnego okazało się nagranie z monitoringu z pobliskiego budynku, na którym zostało zarejestrowane całe zdarzenie.

- Analiza zapisu wskazała, że to kierujący BMW 52-letni mężczyzna wjechał na skrzyżowanie, nie stosując się do sygnalizatora świetlnego nadającego sygnał czerwony dla jego kierunku jazdy, a sugerując się strzałką kierunkową – informuje st. sierż. Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Kierowca BMW został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 6 punktów karnych.

Sonda
Czy kiedykolwiek byłeś/aś świadkiem wypadku?