Koronawirus w Polsce: Cmentarze zamknięte na Wszystkich Świętych? Jest deklaracja premiera [NOWE OBOSTRZENIA]

i

Autor: Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Koronawirus w Polsce: Cmentarze zamknięte na Wszystkich Świętych? Jest deklaracja premiera [NOWE OBOSTRZENIA]

Koronawirus w Polsce: Cmentarze zamknięte na Wszystkich Świętych? Jest deklaracja premiera [NOWE OBOSTRZENIA]

2020-10-23 11:53

Koronawirus w Polsce: Cmentarze zamknięte na Wszystkich Świętych? Premier RP Mateusz Morawiecki został zapytany o to, czy cmentarze będą zamknięte 1 listopada 2020 roku, czyli we Wszystkich Świętych. Padła jasna deklaracja! To może niektórych zadziwić. Przedstawiamy szczegóły.

Koronawirus w Polsce: Cmentarze zamknięte na Wszystkich Świętych?

W piątek, 23 października, po godz. 11:00 odbyła się konferencja prasowa premiera RP Mateusza Morawieckiego dotycząca nowych obostrzeń wprowadzanych na czas pandemii koronawirusa w Polsce. Padło między innymi pytanie dotyczące zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych 2020. Czy 1 listopada 2020 roku cmenatrze zostaną zamknięte? Padła deklaracja premiera, z której wynika, że póki co takiej decyzji nie ma. - Zostawiamy tę decyzję na przyszły tydzień. Będziemy widzieli wówczas, jak wygląda krzywa przyrostu zakażeń. Wtedy zdecydujemy, co do ewentualnych ograniczeń i zasad - powiedział Morawiecki. Jednocześnie premier RP wystosował apel. - Odwiedźcie bliskich parę dni wcześniej lub później, poczekajcie nawet kilka tygodni. Zostańcie w domach na Wszystkich Świętych! Najważniejsze, by nie było wielkiej kumulacji, zgromadzenia w jednym miejscu: przy wejściach do cmentarzy, przy budkach z kwiatami czy zniczami. To są miejsca, w których może dochodzić do zakażeń. Gorąco wzywamy i apelujemy do wszystkich, by 1 listopada 2020 roku zostali w domach - podkreślał Mateusz Morawiecki. 

Koronawirus w Polsce: Cmentarze zamknięte na Wszystkich Świętych? Nowe obostrzenia

Oficjalnie cmentarze na Wszystkich Świętych 2020, przynajmniej na razie, nie zostaną więc zamknięte, ale trzeba pamiętać o nowych obostrzeniach, które rząd wprowadza od soboty, 24 października. Zgodnie z nimi, z domu same nie mogą wychodzić dzieci do 16. roku życia w godzinach 8-16. Wyjść mogą tylko pod opieką dorosłych. Rząd wystosował również apel do seniorów, aby pozostawali w domach, w miarę możliwości. To, czy 1 listopada 2020 roku, czyli na Wszystkich Świętych 2020, cmentarze zostaną zamknięte, okaże się jeszcze w przyszłym tygodniu. Wtedy rząd ogłosi na pewno, czy cmentarze zostaną wówczas zamknięte, czy nie, a to wszystko przez szalejącą pandemię koronawirusa. 

Sonda
Czy kolejne obostrzenia wprowadzone przez rząd poprawią sytuację epidemiologiczną w Polsce?
Katowice: Kolejka do wymazu
Źródło: Koronawirus w Polsce: Cmentarze zamknięte na Wszystkich Świętych? Jest deklaracja premiera [NOWE OBOSTRZENIA]