Koronawirus w Polsce: Ponad 7 tys. zakażeń, 132 ofiatu. Ile zakażeń na Podlasiu? [RAPORT]

i

Autor: OrnaW/cc0/Pixabay.com Koronawirus w Polsce: Ponad 7 tys. zakażeń, 132 ofiatu. Ile zakażeń na Podlasiu? [RAPORT]

Koronawirus: Żółta strefa na całym Dolnym Śląsku. Od soboty maseczki obowiązkowe na ulicy!

2020-10-08 15:40

Koronawirus na Dolnym Śląsku. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że od soboty żółta strefa rozszerzona zostanie na cały kraj. Oznacza to, że na całym Dolnym Śląsku będą obowiązywały dodatkowe obostrzenia, w tym m.in. obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, czyli również na ulicy. Żaden z powiatów w województwie dolnośląskim nie został zakwalifikowany do strefy czerwonej.

Na Dolny Śląsk wracają obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Od soboty, 10 października, cała Polska objęta zostanie strefą żółtą. W dalszym ciągu powiaty, w których będzie najwyższa zachorowalność na COVID-19, kwalifikowane będą do strefy czerwonej. W najnowszym zestawieniu Ministerstwa Zdrowia strefą czerwoną nie został objęty żaden z powiatów na Dolnym Śląsku. Oznacza to, że od soboty na terenie województwa dolnośląskiego będziemy musieli stosować się do obostrzeń, obowiązujących w strefie żółtej.

Od soboty, 10 października, na terenie całego Dolnego Śląska będą obowiązywały dodatkowe obostrzenia: 

Obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej - na ulicy, w sklepie i autobusie. Zwolnione z tego obowiązku będą jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność.

W restauracjach na 1 osobę powinny przypadać co najmniej 4 mkw. W lokalach gastronomicznych i innych zamkniętych pomieszczeniach nie można udostępniać miejsc do tańczenia.

Na weselach, chrzcinach i innych imprezach okolicznościowych będzie mogło przebywać max. 75 osób (ograniczenie to będzie obowiązywać od 17 października).

Wydarzenia kulturalne w przestrzeni zamkniętej będzie mogło oglądać max. 25 proc. publiczności.  W wydarzeniach kulturalnych w plenerze może uczestniczyć maksymalnie 100 osób (liczba uczestników nie może być większa niż 1 osoba na 5 mkw.).

W kinach może być zajętych max. 25 proc. miejsc.

W zgromadzeniach może uczestniczyć max. 150 osób. Uczestnicy muszą zakrywać usta i nos, a także zachować minimum 1,5 m odległości od innych osób. Ponadto, pomiędzy poszczególnymi zgromadzeniami musi zostać zachowana odległość min. 100 m.

Jak pilotuje się samolot? Sprawdziliśmy