Przyjechał na komisariat sprawdzić stan trzeźwości i stracił prawo jazdy

i

Autor: materiały policji

Lwówek Śląski: Przyjechał na komisariat sprawdzić stan trzeźwości i stracił prawo jazdy!

2021-04-06 12:37

0,5 prom. alkoholu miał w organizmie kierowca, który w niedzielę przyjechał na komendę w Lwówku Śląskim, by samodzielnie sprawdzić swój stan trzeźwości. Ponieważ mężczyzna przyjechał samochodem, natychmiast został zatrzymany. 43-latek nie dość, że stracił prawo jazdy, to jeszcze odpowie teraz karnie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

W świąteczną niedzielę (4 kwietnia) ok. południa na komisariat w Lwówku Śląskim przyjechał kierowca volkswagena, który chciał sprawdzić swój stan trzeźwości. W tym celu mężczyzna skorzystał z samoobsługowego alkomatu, znajdującego się przy okienku dyżurnego. Niestety, alkomat wykazał, że 43-latek nadal jest nietrzeźwy. Ponieważ mężczyzna przyjechał na komendę samochodem, został natychmiast zatrzymany.

- Po ponownym przebadaniu mężczyzny wynik wskazywał 0,5 promila alkoholu w organizmie - informuje sierż. Olga Łukaszewicz z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

43-latek od razu stracił prawo jazdy. Odpowie też za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara aresztu lub grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci przypominają, że jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, nie powinniśmy wsiadać za kierownicę żadnego pojazdu. „Jest wiele innych możliwości, żeby dotrzeć do komendy i zbadać swoją trzeźwość” - przestrzegają funkcjonariusze.

Pędził 236 km/h po krajowej „siódemce”!