Paulina D. została bestialsko zamordowana na Malcie

i

Autor: reprodukcja Tomasz Golla/SUPER EXPRESS

Makabra na Malcie. Paulina poszła karmić koty, została zgwałcona i zabita

2022-01-04 12:55

29-letnia Polka, Paulina D. została bestialsko zamordowana na Malcie. Zbrodnia wstrząsnęła całą wyspą, ale też naszym krajem. Dziewczyna została zaatakowana przez 20-letniego Abnera A. Szczegóły tej zbrodni szokują tak bardzo, że włosy aż stają dęba.

Paulina przyjechała na Maltę kilka lat temu. Wcześniej studiowała na Uniwersytecie Wrocławskim, a pochodziła z Ostrowa Wielkopolskiego. Na Malcie uczyła się języka angielskiego. Udało nam się dotrzeć do znajomej kobiety, która przekazała nam szczegóły jej życia na wyspie.

W niedzielę, 2 stycznia, nad ranem odkryto zwłoki kobiety. Paulina została zamordowana na promenadzie w miejscowości Sliema. Do tragedii doszło, gdy... karmiła koty! - Ona często chodziła dokładnie w to miejsce, aby pomagać kotom, których jest tam mnóstwo - mówi nam Polka mieszkająca na wyspie. - To była cicha, ale bardzo serdeczna dziewczyna - dodaje kobieta.

Morderca dopadł ją, gdy dokarmiała koty

Paulina była studentką szkoły językowej. - Mieszkała w hostelu. To dość popularny wybór dla studentów, bo do campusu bardzo trudno się dostać, a wynajem mieszkań jest drogi - mówi nam nasza rozmówczyni.

W niedzielę poszła na promenadę do swoich kocich podopiecznych. Na Malcie żyje ich bardzo dużo, są pół dzikie. Paulina przynosiła im jedzenie. Niestety, wtedy dopadł ją Abner A. To 20-latek, mieszkaniec niewielkiej wioski Zejtun. Rzucił się na kobietę, a następnie zgwałcił. Później zaczął ją okładać i bił, aż do śmierci... Dziewczyna nie miała żadnych szans.

Degenerat poszedł później do pobliskiego kościoła i zaczął się awanturować. Krzyczał, że popełnił zbrodnię, bo kazał mu diabeł. 

Polka zamordowana na Malcie.

Tragedia wstrząsnęła Maltą

Abner A. został zatrzymany. Okazuje się, że może być chory psychicznie i "słyszeć głosy". Lokalne media opisują też przypadki innych kobiet, które były napastowane przez Maltańczyka. Zboczeniec - na przestrzeni ostatnich lat - pisał im wulgarne smsy o seksualnych treściach. 

Tymczasem w miejscu, w którym zginęła Paulina zbierają się mieszkańcy wyspy, którymi tragedia dogłębnie wstrząsnęła. Składają tam kwiaty, palą znicze... 

Sonda
Jaka kara powinna być za morderstwo?