Mała dziewczynka z Ukrainy zadławiła się jedzeniem. Na pomoc ruszyli policjanci z Legnicy

i

Autor: Dolnośląska policja

Mała dziewczynka z Ukrainy zadławiła się jedzeniem. Na pomoc ruszyli policjanci z Legnicy

2022-03-02 14:39

Dramatyczne chwile grozy przeżyła matka 4-letniej dziewczynki z Ukrainy, która zadławiła się jedzeniem w punkcie recepcyjnym. Na szczęście w pobliżu byli policjanci z Legnicy, którzy ruszyli z pomocą.

Do dramatycznych chwil doszło w punkcie recepcyjnym w Lubyczy Królewskiej w pobliżu polsko-ukraińskiej granicy, gdzie przebywają uchodźcy z Ukrainy. Między innymi tam przebywają dolnośląscy policjanci dbający o porządek. Nagle policjanci z Legnicy usłyszeli wołanie o pomoc matki 4-letniej dziewczynki z Ukrainy, która zadławiła się jedzeniem i nie mogła oddychać.

- Gdy funkcjonariusze dobiegli na miejsce, zauważyli osoby starające się udzielić dziewczynce pomocy. Mimo chęci nie potrafiły tego zrobić prawidłowo. Mundurowi wiedzieli, że sytuacja jest niezwykle groźna i życie dziecka jest w niebezpieczeństwie, dlatego natychmiast przejęli czynności ratunkowe - relacjonuje mł. asp. Przemysław Ratajczyk z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Wrocławski punkt informacyjny dla migrantów - Wromigrant

Policjanci natychmiast udrożnili drogi oddechowe 4-latki, dzięki czemu mogła ona złapać oddech. Okazało się, że przyczyną zadławienia był fragment jedzenia. - Po upewnieniu się, że dziecku już nic nie zagraża jeden z funkcjonariuszy zaniósł dziewczynkę do punktu medycznego znajdującego się na terenie obiektu i przekazał pod opiekę medykom – dodaje Przemysław Ratajczyk.

Sonda
Czy zaangażowałeś się w jakiś sposób w pomoc dla Ukrainy?