Makabryczne sceny w Oleśnicy

Mężczyzna z nożem w klatce piersiowej. Ostrze przeszło tuż obok serca

2022-08-31 7:41

Mężczyzna z wbitym w klatkę piersiową nożem został znaleziony we wtorek po południu w Oleśnicy na Dolnym Śląsku. Do makabrycznego zdarzenia doszło na terenie dawnej rozładowni przy dworcu głównym PKP. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał poszkodowanego do szpitala.

Makabra w Oleśnicy na Dolnym Śląsku. We wtorek, 29 sierpnia, na terenie dawnej rozładowni przy dworcu głównym PKP został znaleziony 59-letni mężczyzna z nożem w klatce piersiowej. Ostrze było wbite na kilkanaście centymetrów w okolicach serca. Zagrożenie życia było tak poważne, że załoga karetki, która pojawiła się na miejscu, wezwała śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Pacjent cały czas był przytomny, lecz w ograniczonym kontakcie logicznym i pod działaniem alkoholu. Nie wystąpił u niego jednak żaden krwotok zewnętrzny. Niezwłocznie przystąpiono do stabilizacji ciała obcego oraz monitorowania funkcji życiowych. Po kilkunastu minutach nad miejscem zdarzenia pojawił się śmigłowiec LPR – relacjonuje portal ratowniczy olesnica998.pl

Nożownik wbił mu nóż w bark. „Weszli do mieszkania, chcieli mnie okraść”

Mężczyzna został zabrany do szpitala przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu, gdzie lekarze walczą o życie 59-latka.

Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin pracowali policjanci, którzy ustalali okoliczności zdarzenia. - Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że atak na mężczyznę miał być spowodowany konfliktem osobistym z inną osobą – informuje portal olesnica998.pl.

Jak było w rzeczywistości, ustali policyjne dochodzenie. Do sprawy wrócimy.

Przypomnijmy, że tego samego dnia, tylko że nieco wcześniej, bo około godz. 15, doszło do ataku nożownika w rejonie dworca PKP we Wrocławiu. Poszkodowany 29-latek trafił w ciężkim stanie do szpitala. Więcej tutaj - Atak nożownika we Wrocławiu! Ranny 29-latek walczy o życie. Krwawa jatka pod dworcem PKP.

Sonda
Czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?