Lofty są teraz bardzo modne. Deweloperzy z tego korzystają

i

Autor: Damian Bonarek Lofty są teraz bardzo modne. Deweloperzy z tego korzystają

Mieszkania, hotele i biurowce. Stare wrocławskie szpitale zmieniają przeznaczenie [WIDEO, AUDIO]

2016-04-25 19:45

Szpitale przy Kasprowicza, Poniatowskiego i na placu Jana Pawła II już poszły pod młotek. Taki sam los czeka dwie kolejne tego typu placówki.

Za blisko 13,5 miliona złotych został właśnie sprzedany szpital przy skrzyżowaniu ulic Poniatowskiego, Prusa i Na Szańcach we Wrocławiu. Budynek był wystawiony na sprzedaż od 2009 roku. 

Nowy właściciel, firma Lokum Deweloper, planuje utworzenie w tym miejscu luksusowego osiedla. Mają tam powstać mieszkania o podwyższonym standardzie.

- Ważne będą nie tylko same mieszkania, ale też ich otoczenie. Części wspólne: korytarze, klatki schodowe, tereny zielone oraz przestrzeń rekreacyjna - wymienia Eryk Malberczyński z Lokum Deweloper SA. 

Mieszkanie w szpitalu przy Traugutta? Czemu nie!

Wkrótce na sprzedaż trafi także dawny szpital przy ulicy Traugutta, który jest własnością województwa.

- Wystąpiliśmy z prośbą i wnioskiem o zmianę zapisów w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dotyczące mieszkaniówki. Chcielibyśmy pozostawić tam zapisy dotyczące ochrony zdrowia -  wyjaśnia Damian Kaczanowski z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Kiedyś szpital, teraz plaża, biura albo hotel

Nieco wcześniej sprzedaży doczeka się także szpital przy ulicy Wiśniowej. Nowych właścicieli ma za to placówka przy ulicy Kasprowicza. Tam najprawdopodobniej powstanie hotel. Teren dawnego szpital imienia Babińskiego na placu Jana Pawła II już zamienia się w Bulwar Staromiejski z mieszkaniami, biurami, miejską plażą oraz parkiem z kawiarniami i restauracjami.

Zobacz film reportera Radia ESKA Damiana Bonarka:

Posłuchaj materiału reportera Radia ESKA Damiana Bonarka:

Czytaj także: Dopalacze we Wrocławiu. Właściciele lokali dostają po kieszeni [AUDIO]​