Muzeum Pana Tadeusza już czynne. W środku zachwycone tłumy zwiedzających [GALERIA ZDJĘĆ]

2016-05-03 19:08

Podczas dnia otwartego w muzeum pojawiła się mnóstwo wrocławian i turystów. W kolejce do wejścia trzeba było czekać około godziny.

Najcenniejszym skarbem będącym w posiadaniu muzeum jest rękopis narodowej epopei. To jeden z najbardziej wartościowych zabytków polskiej kultury narodowej. 

Otoczony jest on multimedialnymi wystawami z awatarami postaci z "Pana Tadeusza", ekranami parowymi czy elektronicznymi księgami, których strony można przesuwać palcem.

Więcej niż "Pan Tadeusz"

W muzeum można teraz również oglądać Konstytucję 3 maja z oryginalnym podpisem marszałka Stanisława Małachowskiego z 1791 roku. O tym jak cenny jest ten zabytek może świadczyć fakt, że ubezpieczono go na 15 milionów złotych. Żeby go jednak zobaczyć, warto się pośpieszyć. Konstytucja została wypożyczona muzeum jedynie na półtora miesiąca.

Zwiedzając muzeum można obejrzeć także gabinety świadków historii - Jana Nowaka Jeziorańskiego i Władysława Bartoszewskiego zebrane jako wystawa 'Misja: Polska".

Ceny biletów i godziny otwarcia

Muzeum Pana Tadeusza jest czynne od wtorku do niedzieli od godziny 10.00 do 18.00. Bilet zwykły kosztuje 20 złotych, ulgowy 10 złotych, grupowy zwykły (powyżej 10 osób) 15 złotych, grupowy ulgowy 7,50 złotego. 

Dzieci do 4 lat i osoby po 75. roku życia mają wstęp za darmo. Bilety można kupować w kasie albo na stronie internetowej muzeum.

Czytaj także: Majówka 2016: To warto wiedzieć [POGODA, ATRAKCJE, OTWARTE SKLEPY]​