Rekord Wrocławia w programie 500 plus to jak na razie trzy i pół tysiąca złotych

i

Autor: Tomaszzz/PD/pixabay.com Rekord Wrocławia w programie 500 plus to jak na razie trzy i pół tysiąca złotych

Na Dolnym Śląsku są rekordziści 500 plus. Dostaną 5500 złotych miesięcznie

2016-04-21 11:25

To kwota przeznaczona dla 11 dzieci. Żadna inna rodzina w Polsce nie dostanie w programie tak dużej sumy.

Wypłaty w  kasie Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Jaworze ruszają dziś, w czwartek, 21 kwietnia. Wspomniana rodzina otrzyma jednorazowo 5500 złotych, choć dzieci ma 18. Jednak siedmioro z nich jest już dorosłych.

Rodzina z Jawora przebiła tę z Katowic, która do niedawna była rekordzistą. Jednej z rodzin wypłacono tam ostatnio cztery tysiące złotych.

"Jednym słowem jawor stał się miastem, które sprzyja miłości" - podsumowują urzędnicy w oficjalnym komunikacie na ten temat.

Jak idą wypłaty 500 plus we Wrocławiu?

W stolicy Dolnego Śląska złożono jak na razie około 23 tysiące wniosków. Jak zapewniają nas urzędnicy, są one w trakcie realizacji.

- Jak na razie rekord Wrocławia to jednorazowa wypłata trzech i pół tysiąca złotych. Te pieniądze dostanie rodzina, która ma siedmioro dzieci - wyjaśnia Andrzej Mańkowski, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu.

Miejscy urzędnicy spodziewają się w sumie około 280 wniosków od rodzin, które mają czwórkę i wiecej dzieci. Dokumenty od części tak dużych rodzin już trafiły do MOPS-u.

Czytaj także: Na przystanku MPK w centrum Wrocławia znaleziono...węża! [GALERIA ZDJĘĆ]