Rowerzysta próbował złapać dziewczynę, która trzymała skradzioną torebkę

i

Autor: misiek97012387/screen/youtube.com Rowerzysta próbował złapać dziewczynę, która trzymała skradzioną torebkę

Pomógł złapać złodziejki w centrum Wrocławia i nagrał to wszystko kamerą [WIDEO]

2016-04-20 11:45

Na filmie widać jak rowerzysta wjeżdża pomiędzy dwie młode kobiety, które zabrały nastolatce torebkę po to, by je zatrzymać.

Jak informuje autor wideo, internauta o pseudonimie Misiek97012387, do zdarzenia doszło we wtorek, 19 kwietnia około 7 rano. Oglądając film można zobaczyć jak mężczyzna wjeżdża w przejście prowadzące z mostu Uniwersyteckiego na plac Uniwersytecki. Wtedy widać biegnącą dziewczynę i słychać okrzyki: "pomocy, ratunku".

"Kobieta za tunelem poinformowała mnie o tym, że dziewczyna została potargana, torebkę ukradziono. Rozpocząłem pościg świadom że osoby uciekające popełniły przestępstwo (dlatego zastosowałem środki takie a nie inne)" - relacjonuje rowerzysta w opisie zdarzenia umieszczonym pod filmikiem.

Zatrzymanie obywatelskie przy pomocy roweru

W wideo widać jak mężczyzna zawraca i jedzie z powrotem mostem Uniwersyteckim, prosto na uciekające złodziejki.

"Dwie dziewczyny, zaniedbane, lat około 17-21, czuć woń alkoholu, na rękach liczne blizny, buty brudne. Wielokrotnie wyrywały się i starały uciekać, groziły "spier***, dotknij mnie a będę gryzła", "puść mnie, kur**, wyje*** ci". 

Jedna z nich starała się uciec na ulicę, pod samochody. Stawiały opór. Usadzone pod barierkami palą zgniecionego, złamanego, znalezionego, brudnego papierosa. Gdy zobaczyły radiowóz starały się po raz ostatni uciekać. Bez skutku" - opisuje dalej Misiek97012387.

Zobacz wideo pokazujące całą sytuację:

Policja przybywa ze środkiem odkażającym

Policja, jak dalej wyjaśnia autor filmu, pojawiła się bardzo szybko, po kilku minutach. Funkcjonariusze zaoferowali odkażający żel do rąk wszystkim, którzy dotykali zatrzymanych.

Misiek97012387 dodaje też, że "policjant stwierdził, że są to narkomanki, więc lepiej nie ryzykować zakażenia. Na miejscu zebrano dane czterech świadków".

Jak wynika z relacji internauty, okazało się też, że okradziona to 17-latka, która szła wtedy do szkoły.

"Brawo, dać mu medal"

Rowerzysta uzasadnia też swoje zachowanie: "Samo złapanie uciekających dziewczyn nie było "wjechaniem" w nie, podczas jazdy starałem się złapać tą posiadającą torebkę, wszystko skończyło się wywrotką moją i owej dziewczyny. Nie ucierpiała".

Tymczasem internauci nie mają wątpliwości co do słuszności takiego postępowania. Pod wrzuconym na Youtube filmem można już przeczytać pierwsze pochwały rowerzysty. "Cieszę się, że są jeszcze tacy ludzie jak Ty" czy "Brawo, należy Ci się medal" to tylko kilka z nich.

Czytaj także: Ogromny pożar składowiska śmieci w Wałbrzychu