Rańda proponuje również, aby weterani mieli darmowe wejście na mecze Śląska oraz do instytucji kultury we Wrocławiu. Jak twierdzi, przywileje dotyczyłyby w mieście maksymalnie 200 osób
Polecany artykuł:
- Mamy bardzo prostą weryfikację, dlatego że są legitymacje, które weterani wyrabiają. Weteran to nie kombatant. Ten drugi to żołnierz, który walczył na terenie Polski. Weterani to osoby, które walczyły poza granicami kraju. Często to są ludzie przed czterdziestką, czyli tacy, którzy jeszcze długo mogą uczyć patriotyzmu - przekonuje Paweł Rańda.
Teraz pomysł radnego musi zostać przegłosowany i zatwierdzony przez Radę Miasta. Jak mówi Paweł Rańda, szanse na to, że projekt przejdzie przez głosowanie są duże.
Przejazdy MPK darmowe dla wszystkich?
Darmową komunikację miejską mają już we Wrocławiu rodziny z przynajmniej trójką dzieci. Co do tego czy weterani też powinno korzystać z takich przywilejów wrocławianie są podzieleni.
- Generalnie uważam, że wszyscy powinniśmy jeździć za darmo. Płacimy podatki. Gdzieś to powinno wszystko być sponsorowane z urzędu miasta - przekonuje jedna z zapytanych.
- Darmową komunikację powinni mieć uczniowie czy emeryci. Chyba raczej miasta jednak na to nie stać - spekuluje kolejny wrocławianin.
- Ludzie, którzy jakoś zasłużyli się dla naszego kraju powinni mieć darmową przynajmniej tę komunikację miejską - twierdzi jeszcze inny zapytany.
- Powinni być uprzywilejowani. Może warto pomyśleć o rozszerzeniu tego na inne grupy. Na przykład na osoby bezrobotne albo mniej zarabiające - sugeruje wrocławianka.
Co wiadomo na pewno, to to, że miasto nie planuje wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej dla wszystkich.
Posłuchaj materiału reporterki Radia ESKA Eweliny Wąs: