Z darmowych przejazdów komunikacją miejską może skorzystać około 4500 tysiąca rodzin

i

Autor: Joanna Strutyńska Z darmowych przejazdów komunikacją miejską może skorzystać około 4500 tysiąca rodzin

Darmowa komunikacja miejska we Wrocławiu od środy [ZASADY]

2016-01-12 8:52

Bez biletów tramwajami i autobusami będą mogli jeździć jednak tylko członkowie dużych rodzin. Dzieci codziennie, a rodzice - w weekendy.

Z darmowych przejazdów będą mogły korzystać jedynie rodziny biorące udział w miejskim programie "Dwa plus trzy i jeszcze więcej", który gwarantuje zniżki i darmowe wejścia na między innymi badania zdrowotne, kąpieliska, kursy językowe czy wejściówki do teatrów. Rodziny wielodzietne mogą przystąpić do programu wypełniając formularze w Centrum Pracy Socjalnej i Rodziny przy ulicy Strzegomskiej. Urzędnicy szacują, że oferta dotyczy 4500 tysiąca rodzin.

Darmowa komunikacja - instrukcja obsługi

Od 13 stycznia dzieci i młodzież z rodzin, gdzie jest przynajmniej trójka rodzeństwa w wieku od 4 do 24 lat, mogą jeździć tramwajami i autobusami bez biletów codziennie, o każdej porze dnia i nocy, przez cały rok.

Rodzice lub opiekunowie z darmowych przejazdów mogą korzystać w soboty, niedziele i w święta.

Do tej pory za darmo, ale nie tak często

Warto wiedzieć, że wcześniej wrocławskie rodziny wielodzietne tez mogły korzystać z darmowej komunikacji miejskiej, choć nie w takim wymiarze jak teraz. Do tej pory wszyscy biorący udział w programie "Dwa plus trzy i jeszcze więcej" korzystali z pojazdów MPK bez opłat wyłącznie w weekendy i święta.

Czytaj także: Spadł z wysokości sześciu metrów. Teraz pilotem będzie sterował wszczepioną w ciało elektrodą [AUDIO]