Na Politechnice Wrocławskiej powstał nowy „superwydział”

2021-09-16 7:59
Na Politechnice Wrocławskiej powstał nowy „superwydział”
Autor: Politechnika Wrocławska Na Politechnice Wrocławskiej powstał nowy „superwydział”

Na Politechnice Wrocławskiej pojawiły się trzy nowe wydziały: Wydział Zarządzania, Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów oraz Wydział Informatyki i Telekomunikacji. Ten ostatni liczy 8 katedr, 12 kierunków i 5 tys. studentów, będąc tym samym największym wydziałem na całej uczelni i największą tego typu jednostką w Polsce.

Wydział Informatyki i Telekomunikacji (WIT) to nowy „superwydział” na Politechnice Wrocławskiej. WIT liczy 8 katedr (działających do tej pory w strukturach wydziałów Elektroniki, Informatyki i Zarządzania oraz Podstawowych Problemów Techniki), 12 kierunków oraz 400 nauczycieli akademickich. Studiować będzie na nim ok. 5 tys. studentów i tym samym stanie się największym wydziałem na całej uczelni. Będzie to też największy wydział informatyczny i telekomunikacyjny w Polsce.

- Prace nad jego powołaniem trwały rok i jestem bardzo wdzięczny wszystkim osobom, które były zaangażowane w ten proces - mówi prof. Arkadiusz Wójs, rektor Politechniki Wrocławskiej. - Informatyka i telekomunikacja budowały swoją pozycję najsilniejszego ośrodka w Polsce od dawna, ale teraz będziemy mogli to skuteczniej komunikować kandydatom na studia czy otoczeniu gospodarczemu.

Nowy wydział będzie prowadził badania w szybko rozwijających się dziedzinach informatyki, które są powiązane z Przemysłem 4.0. Na wydziale realizowane będą zarówno badania podstawowe, jak i wdrożeniowe, skupione na aktywnej współpracy z gospodarką i komercjalizacji wyników.

W roku akademickim 2021/2022 na Politechnice Wrocławskiej zostanie uruchomionych 12 kierunków, które obejmują cały zakres informatyki i telekomunikacji.

- Kształcimy nie tylko we Wrocławiu, lecz także w dwóch filiach naszej uczelni na terenie Dolnego Śląska: w Wałbrzychu i Jeleniej Górze - podkreśla prof. Tadeusz Więckowski, pełnomocnik rektora ds. organizacji WIT. - Prezydenci tych miast bardzo zabiegali, żeby uruchomić tam kierunek informatyka techniczna i udało nam się to zrobić. Już teraz śmiało możemy powiedzieć, że jeśli chodzi o kierunki, to pokrywamy cały zakres branży związany z informatyką i telekomunikacją.

Wielki Zeppelin nad Wrocławiem

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Jest grubo! Nawet 4/10 nie będzie złym wynikiem

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywała pierwsza część trylogii heroiczno-łotrzykowskiej (choć została wydana jako druga) Waldemara Łysiaka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE