Na Politechnice Wrocławskiej powstała mobilna stacja do dezynfekcji osób

i

Autor: Politechnika Wrocławska

Na Politechnice Wrocławskiej powstała mobilna stacja do dezynfekcji ludzi. Już działa!

2020-10-01 11:45

Mobilna stacja do dezynfekcji stanęła przy akademiku T-15 na Wittigowie. Stacja została zbudowana przez naukowców i studentów z Politechniki Wrocławskiej we współpracy z firmą Polcamp. Może być wykorzystywana do dezynfekcji osób wchodzących na imprezy masowe lub odwiedzających szpitale czy szkoły.

Studenci i naukowcy z Politechniki Wrocławskiej we współpracy z firmą Polcamp zbudowali mobilną stację do dezynfekcji.

- Urządzenie zostało zbudowane na bazie przyczepy, dlatego jest w pełni mobilne i łatwe w transporcie - wyjaśnia dr inż. Tadeusz Lewandowski z Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. - Może być wykorzystywane nie tylko do dezynfekcji osób wchodzących na imprezy masowe, uczestników wydarzeń kulturalnych czy sportowych, ale także odwiedzających szpitale, szkoły czy zakłady pracy.

Na Politechnice Wrocławskiej powstała mobilna stacja do dezynfekcji

i

Autor: Politechnika Wrocławska

Dezynfekcja odbywa się za pomocą zamgławiania wodą ozonowaną. Jak zapewniają twórcy projektu, zarówno metoda, jak i stosowany środek są całkowicie bezpieczne i mogą być aplikowane bezpośrednio na ubranego człowieka, bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń. Stacja stanęła przy Domu Studenckim T-15 na Wittigowie i korzystają z niej obecnie studenci kwaterujący się w pokojach.

Projekt jest pracą dyplomową Dawida Marchewki, studenta ostatniego roku niestacjonarnych studiów inżynierskich na kierunku mechanika i budowa maszyn prowadzonym na Wydziale Mechanicznym.

Jechał bez kół i hamulców! "Kierowca był zaskoczony"