Klinika przy Borowskiej bez lekarzy

i

Autor: pixabay.com

Wrocław: Klinika przy Borowskiej bez lekarzy? Wszyscy specjaliści złożyli wypowiedzenia!

2020-09-30 14:49

Wszyscy specjaliści z Kliniki Chirurgii Urazowej i Chirurgii Ręki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu złożyli wypowiedzenia. Lekarze protestują w ten sposób przeciwko planowanej zmianie na stanowisku szefa kliniki. Czy pacjenci zostaną bez opieki?

Klinika Chirurgii Urazowej i Chirurgii Ręki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu stanęła przed poważnym problemem. Wszyscy pracujący w klinice specjaliści złożyli wypowiedzenia. Ma być to protest przeciwko planowanej zmianie na stanowisku szefa kliniki. Dotychczasowego szefa, prof. Jerzego Goska miałby zastąpić prof. Paweł Reichert, szef Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Z taką zmianą nie chcą pogodzić się pracujący w klinice lekarze. Ostateczna decyzja będzie należeć do rektora Uniwersytetu Medycznego.

Czy to oznacza, że pacjenci zostaną z dnia na dzień pozbawieni opieki i nie odbędą się planowane zabiegi? Przedstawiciele szpitala uspokajają, że klinika pracuje normalnie. Lekarze mają 3-miesięczny okres wypowiedzenia, więc w najbliższym czasie nic się nie zmieni. Do zmiany zdania będzie też medyków przekonywać dyrekcja szpitala.

Klinika przy ul. Borowskiej znana jest z nowatorskich zabiegów. Zespół pod kierunkiem prof. Jerzego Goska dokonał m.in. przeszczepu ręki mężczyźnie, który nie miał jej od urodzenia.

ZOBACZ WIĘCEJ: 32-latek urodził się bez dłoni. Przeszczepili mu ją lekarze z Wrocławia [WIDEO, ZDJĘCIA, AUDIO]

Pies pogryzł 12-latka. Dzieci były same w mieszkaniu