Naloty na salony gier na Dolnym Śląsku. Nielegalne automaty na wrocławskim Nadodrzu

2021-03-10 9:56

14 nielegalnych automatów do gier wykryli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej podczas kontroli salonów gier na Dolnym Śląsku. Jeden z nielegalnych salonów działał na wrocławskim Nadodrzu. Za organizację nielegalnych gier hazardowych grożą nawet 3 lata więzienia i kara 100 tys. zł od każdego automatu.

W ostatnim tygodniu dolnośląscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wykryli skontrolowali salon gier hazardowym na wrocławskim Nadodrzu. Jak się okazało, w lokalu znajdowało się 5 nielegalnych automatów do gier. Urządzenia zostały zabezpieczone.

Kolejne nielegalne automaty do gier wykryto w lokalu w jednej z miejscowości powiatu świdnickiego. Tam funkcjonariuszy KAS wsparli policjanci z komendy w Świdnicy.

- Była to już szósta kontrola w tym punkcie – mówi rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu, Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek. - Tym razem zabezpieczono 4 nielegalne automaty do gier. Po raz kolejny przy wejściu do tego lokalu konieczne było użycie siły.

Policja asystowała również podczas kontroli w miejscowości powiatu bolesławieckiego, gdzie wykryto 5 nielegalnych urządzeń.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że za urządzanie gier hazardowych z naruszeniem przepisów prawa, oprócz sankcji karnych w postaci kary grzywny, kary pozbawienia wolności do 3 lat więzienia, albo obu tych kar łącznie, grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.

Pirat w tirze na Podlasiu