Netflix kręci we Wrocławiu serial o powodzi. Utrudnienia w ruchu

2021-09-10 10:30

Na ulicach Wrocławiu znów pojawią się filmowcy, realizujących kolejne ujęcia do serialu Netflixa „Wielka woda”. W związku z pracą ekip filmowych już od piątku czekają nas czasowe zmiany w organizacji ruchu. Zobaczcie, gdzie spotkacie ekipy filmowe.

Od piątku (10 września) na wrocławskich ulicach znów będzie można spotkać ekipy filmowe, kręcące serial „Wielka woda”. W związku z pracą filmowców mieszkańcy Wrocławia muszą przygotować się na kolejne lokalne i czasowe zmiany w organizacji ruchu i związane z nimi utrudnienia.

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU:

  • Ulica Walecznych od Prusa do Reja oraz od Reja do nr 19 – od 10 do 12 września obowiązuje zakaz postoju po obydwu stronach ulicy
  • Ulica Miernicza od Komuny Paryskiej do Traugutta – od 12 do 13 września obowiązuje zakaz postoju
  • Aleja Wiśniowa (jezdnia boczna) oraz ulica Sudecka – od 18 do 22 września oraz 1 października obowiązuje zakaz postoju
  • Żabia Ścieżka – 22 września oraz w dniach 27-28 września wyłączenie z ruchu kołowego od zjazdu do szpitala do kładki nad Oławą
  • Ulica Stawowa (od Kościuszki do nr 10) i Rejtana – 1 października obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się

„Wielka woda” to oryginalny serial Netflixa, rozgrywający się podczas powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 roku. Sześcioodcinkowy dramat katastroficzny powstaje na podstawie scenariusz Kaspara Bajona i Kingi Krzemińskiej, a za jego reżyserię odpowiadają Jan Holoubek oraz Bartłomiej Ignaciuk. Producentem serialu jest Telemark, przy wsparciu Wrocław Film Commission.

„Gdy fala powodziowa zbliża się do stolicy Dolnego Śląska, zapada decyzja - aby oszczędzić miasto przed niszczącym żywiołem, należy poświęcić okoliczne wsie i pola. Jak jedna decyzja wpłynie na życie całej społeczności? Trójka głównych bohaterów, postawiona w obliczu sytuacji ekstremalnej, zmierzy się z wydarzeniami, których następstwem będzie ogrom zniszczeń oraz śmierć niewinnych osób” - czytamy w opisie serialu. 

Premiera serialu planowana jest na 2022 rok. Na ekranie zobaczymy m.in. Agnieszkę Żulewską, Tomasza Schuchardta, Ireneusza Czopa, Jerzego Trelę, Blankę Kot i Annę Dymną.

Zobacz jak powstaje serial Rolnicy. Podlasie

Dom z papieru - jak dobrze znasz serial?

Pytanie 1 z 13
Czyj głos w serialu Dom z papieru ma narrator?