Tunel, w którym znajduje się złoty pociąg prowadzi do podziemnego miasta Hitlera?

i

Autor: Paweł Skraba

Nie żyje Tadeusz Słowikowski. Do końca życia wierzył w istnienie złotego pociągu

2021-09-21 17:40

Nie żyje Tadeusz Słowikowski. Badacz tajemnic Wałbrzycha i regionu, a także zagorzały poszukiwacz złotego pociągu, zmarł w wieku 90 lat.

O śmierci Tadeusza Słowikowskiego poinformował dziennikarz Artur Szałkowski. "Dotarła do mnie bardzo smutna wiadomość. W wieku 90 lat zmarł Tadeusz Słowikowski, długoletni i niezmordowany badacz tajemnic Wałbrzycha i regionu wałbrzyskiego. Jako pierwszy już ponad pół wieku temu zajął się wyjaśnianiem sprawy "złotego pociągu". Przez kilkadziesiąt lat wymazywał białe plamy historii Zamku Książ z okresu II wojny światowej. W 1987 roku na terenie kompleksu książańskiego dokonał odkrycia masowego grobu więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen. Był autorytetem dla licznego grona eksploratorów oraz badaczy tajemnic Wałbrzycha i okolic. Zaszczytem była dla mnie wieloletnia znajomość z Tadeuszem Słowikowskim oraz zaufanie i przyjaźń, którymi mnie obdarzył. Niech spoczywa w pokoju" - napisał w mediach społecznościowych.

Pogrzeb Tadeusza Słowikowskiego odbędzie się w piątek 24 września o godz. 12:00 na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Moniuszki w Wałbrzychu.

Groby twórców słynnych dobranocek. Niezapomniani