Hydropolis, czyli centrum wiedzy o wodzie

i

Autor: Ewelina Wąs Hydropolis, czyli centrum wiedzy o wodzie

Noc Muzeów 2018 we Wrocławiu [PROGRAM, ATRAKCJE, KOMUNIKACJA, AUDIO]

2018-05-18 19:20

Noc Muzeów w tym roku 19 maja, tradycyjnie już w sobotę. Ponad 200 wydarzeń w więcej niż 80 miejscach czeka na Was z tej okazji we Wrocławiu. Do tego, też już tradycyjnie, Noc Muzeów ma specjalny program dla dzieci, odpowiednio dostosowany do nich godzinowo.

Jest jedna taka sobota w roku, kiedy wrocławianie zamiast do klubów wolą iść na wystawę. Mowa o Nocy Muzeów, w ramach której będzie można zwiedzić m.in. Muzeum Narodowe, wieżę widokową Sky Tower, Galerie Miejską czy Ossolineum.

Uwaga, zapisy!

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, ale w niektórych miejscach, na przykład w Hydropolis, trzeba wcześniej zarezerwować sobie miejsce.

- Można wejść do jedynej na świecie kopii legendarnego statku podwodnego, który dotarł do najgłębszego miejsca na Ziemi. Będzie można obejrzeć film na panoramicznym ekranie 360 stopni, spojrzeć w twarz podwodnym istotom - zaprasza Aleksander Łoś z Hydropolis.

>> Najciekawsze miejsca na weekendowe spacery we Wrocławiu [TOP 5]

Muzeum Etnograficzne: Jak na weselu

W klimat weselnej imprezy wprowadzi nas wystawa w Muzeum Etnograficznym.

- Od podjęcia przez pary decyzji, przez labirynt przygotowań, moment ślubu, dzień i noc wesela. Także rozmawialiśmy między innymi z konsultantami ślubnymi, z dj-ami, muzykami weselnymi - opowiada Agnieszka Szepetiuk-Barańska z Muzeum Etnograficznego.

Galeria Socato: Czego słuchają artyści?

Tego będzie można się dowiedzieć w galerii Socato.

- Każdy obraz będzie miał swoje słuchawki, swoją ścieżkę dźwiękową, ponieważ artyści, których będziemy reprezentować zazwyczaj w pracowni pracują przy muzyce. Będzie można też prześledzić sobie jaka jest relacja między obrazem a dźwiękiem - tłumaczy Karolina Jaklewicz, kuratorka wystawy w galerii Socato.

>> 10 rzeczy, które musisz zrobić wiosną we Wrocławiu! [GALERIA]

Muzeum Architektury: Leon Tarasewicz, Miniarchitektura, Wystawa Ziem Odzyskanych

Najważniejszym wydarzeniem tegorocznej Nocy Muzeów w Muzeum Architektury we Wrocławiu będzie możliwość obejrzenia prac Leona Tarasewicza. Oprócz prac jednego z najważniejszych współczesnych polskich twórców są tam również świetlne instalacje zaprojektowane specjalnie dla przestrzeni muzeum.

Leon Tarasewicz w Muzeum Architektury

i

Autor: Materiały prasowe Leon Tarasewicz w Muzeum Architektury

Będzie też okazja, by obejrzeć ekspozycję przygotowaną z okazji 70. rocznicy Wystawy Ziem Odzyskanych, zorganizowanej w 1948 roku we Wrocławiu.

Dla najmłodszych: przygodowa zabawa z malarstwem Leona Tarasewicza "Co Im mówi Tarasewicz?" oraz quest Skarby Architektury, który oferuje możliwość odkrycia najpiękniejszych skarbów Muzeum Architektury.

Darmowa komunikacja miejska

Miasto uruchomi też dwie bezpłatne linie: autobusową M2 i tramwajową M1. Będą one kursowały od godziny 17.00.

- Linia tramwajowa będzie jeździła po centrum. Będzie to zabytkowy tabor, specjalnie uruchomiony na tę noc. Natomiast do najdalej położonych placówek będzie dojeżdżał specjalny autobus - wyjaśnia Maja Kowalska - Komar z Wydziału Kultury w Urzędzie Miasta Wrocławia.

Tramwaj M1 kursował będzie co 15 min, w godzinach 17.00-23.00 na trasie: Pl. Społeczny, Sienkiewicza, Uniwersytet, Kazimierza Wielkiego).

Autobus M2 będzie jeździł co 30 min w godz. od 17.00 do 23.00 na trasie:

Muzeum Militarne (Pełczyńska), Muzeum Wojsk Inżynieryjnych (Irysowa), Serbska (C.K. Agora), Nadodrze – galerie (pl. Staszica), Muzeum Mineralogiczne i Geologiczne (Pomorska), Muzeum Militariów (Rynek), Pałac Królewski (Kazimierza Wielkiego/Świdnicka), Muzeum Architektury i Muzeum Poczty i Telekomunikacji (Galeria Dominikańska), Muzeum Narodowe (pl. Powstańców Warszawy), Muzeum Przyrodnicze (Wyszyńskiego/Sienkiewicza), Dom Edyty Stein (Jedności Narodowej/Nowowiejska), Instytut Pamięci Narodowej (Sołtysowicka/Koszarowa), Muzeum Wojsk Inżynieryjnych (Irysowa), Muzeum Militarne (Pełczyńska).

Więcej w materiale reporterki Radia ESKA Kai Paśko:

Czytaj także: Fontanna na Pergoli. Kiedy start sezonu 2018? [HARMONOGRAM POKAZÓW]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE