Trasa ma 2,5 km długości

Nowy odcinek wschodniej obwodnicy Wrocławia otwarty. Dojedziemy do ul. Grota-Roweckiego

2022-12-05 15:33

Nowy odcinek wschodniej obwodnicy Wrocławia otwarty. Kierowcy mogą już jechać od ronda w Iwinach do ulicy Grota-Roweckiego we Wrocławiu.

Wschodnia obwodnica Wrocławia. Nowy odcinek otwarty 

Nowy odcinek wschodniej obwodnicy Wrocławia został oficjalnie otwarty w poniedziałek, 5 grudnia. Kierowcy mogą pojechać od ronda w Iwinach (niedaleko Żernik Wrocławskich), które powstało przed laty jako jeden z pierwszych odcinków tej trasy, do ulicy Grota-Roweckiego we Wrocławiu. Budowa tego fragmentu o długości 2,5 km kosztowała ponad 33 mln zł. Kierowcy mają do dyspozycji po jednym pasie ruchu w obie strony. W sumie w ramach inwestycji powstały:

  • droga główna w układzie przejściowym,
  • skrzyżowania z drogami poprzecznymi w formie rond,
  • ciąg pieszo-rowerowy na całej długości odcinka,
  • chodnik i ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Buforowej,
  • ekrany akustyczne,
  • oświetlenie drogowe
  • oraz elementy organizacji i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Tym samym wschodnią obwodnicą można pojechać już od ronda przy ul. Grota-Roweckiego do ronda w Łanach. Wkrótce jednak trasa ta się wydłuży. Na 20 grudnia bowiem planowane jest otwarcie prawie 10-kilometrowego odcinka z Łanów do Długołęki.

Wtedy do zakończenia całej inwestycji pozostanie zbudowanie najbardziej kontrowersyjnego fragmentu obwodnicy od ul. Grota-Roweckiego przez miejscowość Wysoka do al. Karkonoskiej.

Kolejny odcinek wschodniej obwodnicy Wrocławia otwarty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE