Szpital kontenerowy w Bolesławcu

i

Autor: UMWD

Nowy szpital kontenerowy w Bolesławcu gotowy na przyjęcie pacjentów z koronawirusem

2020-12-01 12:51

Nowy szpital kontenerowy w Bolesławcu jest już gotowy na przyjęcie pacjentów z koronawirusem. Obiekt obiekt powstał w ciągu 3,5 miesiąca, a jego budowa kosztowała ponad 8 mln zł. Po zakończeniu pandemii szpital nadal będzie służył pacjentom, np. jako zakład opieki długoterminowej.

Nowy szpital modułowy w Bolesławcu jest już gotowy. Jego budowa rozpoczęła się w sierpniu i trwała zaledwie 3,5 miesiąca. Inwestycja warta 8,2 mln zł w całości została sfinansowane ze środków unijnych.

W nowym szpitalu będą leczeni pacjenci zakażeni koronawirusem. Znajdzie się dla nich 65 łóżek, w tym 12 miejsc respiratorowych, a nad ich opieką czuwać będzie doświadczony zespół liczący blisko 60 osób. W szpitalu znajdą się 1- , 2- i 3-łóżkowe sale z łazienkami. Po zakończeniu pandemii szpital będzie przyjmował pacjentów bez zakażenia np. jako zakład opieki długoterminowej.

Szpital kontenerowy w Bolesławcu

i

Autor: UMWD

- Szpital kontenerowy przy SP ZOZ w Bolesławcu zwiększy bazę łóżkową w województwie o 65, w tym 12 łóżek respiratorowych - mówi wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski. - Podkreślenia wymaga również fakt, że dzięki nowemu szpitalowi kontenerowemu do pracy w SP ZOZ powróci oddział pediatryczny a w przyszłości kolejne funkcjonalności szpitala - do tej pory wyłączone ze względu na zapotrzebowanie na łóżka dla chorych na COVID-19.

Szpital powiatowy w Bolesławcu jest jednym z głównych ośrodków leczenia pacjentów z COVID-19 w województwie dolnośląskim. Placówka posiada własną diagnostykę obrazową, laboratorium biologii molekularnej PCR, 12 terenowych punktów poboru wymazów w kierunku koronawirusa, trzy karetki wymazowe, izolatorium, szpital tymczasowy oraz oddział zakaźny. W sumie do tej pory szpital przyjął ponad 1200 osób z całego Dolnego Śląska.

Nowy szpital tymczasowy w Wałbrzychu.