Komunikat Policji w sprawie ataku na kobietę w dniu 15 sierpnia 2023 roku        Nożownik zaatakował w biały dzień w Dzierżonowie. Ofiarą bandyty była kobieta, która szła parkiem. Miała znienacka otrzymać cios w okolice szyi. Trwają poszukiwania bandyty.

i

Autor: pixabay.com/Policja Dzierżoniów

Widziałeś go?

Nożownik zaatakował kobietę w parku. Blady strach padł na mieszkańców Dzierżoniowa

2023-08-18 12:36

Nożownik zaatakował w biały dzień w Dzierżoniowie. Ofiarą bandyty była kobieta, która szła parkiem. Została ona znienacka uderzona nożem w okolice szyi. Trwają poszukiwania bandyty.

Dzierżoniów. Nożownik zaatakował w parku kobietę 

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek, 15 sierpnia, około godziny 10 w parku przy osiedlu Błękitnym w Dzierżoniowie. Około 50-letnia kobieta szła parkową alejką, gdy znienacka, najprawdopodobniej od tyłu, została zaatakowana przez nieznanego napastnika. Mężczyzna zadał jej coś w okolice szyi, a ofiara zalała się krwią. Całe zdarzenie wyglądało strasznie, na szczęście życiu kobiety - która trafiał do szpitala - nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania napastnika. Przy okazji opublikowano portret pamięciowy napastnika. - Wspólnie apelujemy o czujność oraz rozwagę. Prosimy również osoby, które mogą znać sprawcę lub posiadać jakiekolwiek informacje na temat zdarzenia o zgłaszanie się na policję – informuje dzierżoniowska policja.

Poszukiwany ma około 25 lat i jest:

  • szczupłej budowy ciała,
  • wzrostu około 170-180 cm
  • ma ciemną oprawę oczu,
  • może mieć zarost.

Nie było innych ataków 

Na mieszkańców Dzierżoniowa padł blady strach, zwłaszcza że w sieci pojawiło się wiele informacji, że było więcej ofiar nożownika, który miałby cały czas grasować po mieście. Nadkom. Marcin Ząbek, oficer prasowy KPP w Dzierżoniowie, dementuje te rewelacje. - Do tej pory nie zgłosiła się żadna inna osoba poszkodowana - twierdzi.  

Dodaje, że policja prowadzi intensywne czynności, by zatrzymać sprawcę, trwałą również działania prewencyjne, by mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie. 

Nagrałeś podejrzanego? Daj znać policji

- Jednocześnie prosimy osoby, które posiadają wideorejestrator w pojeździe i w dniu 15 sierpnia br. pomiędzy godzinami 8:30 – 10:30 przejeżdżały ulicami: Piastowską, Sikorskiego i Złotą oraz drogami osiedli Jasnego i Błękitnego, bądź są w posiadaniu prywatnych kamer na wyżej wymienionych osiedlach proszone są o kontakt z policją – dodają mundurowi.

Osoby, które mogą pomóc w sprawie, proszone są o przyjście na komendę policji w Dzierżoniowie lub kontakt telefoniczny z Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego: 609483184, Naczelnikiem Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego 47 8754 232, ewentualnie służbą dyżurną 47 8754 222, a także z numerem alarmowym 112.

Nożownik z ulicy Szczygła