Dwie osoby trafiły do szpitala (Zdjęcie poglądowe)

i

Autor: PixelAnarchy/PD/pixabay.com Dwie osoby trafiły do szpitala (Zdjęcie poglądowe)

Ochroniarze X-Demona bez powodu pobili klientów? Sprawę bada policja [AKTUALIZACJA, AUDIO]

2016-04-18 18:40

Połamane żebra, złamana ręka, a nawet kości policzkowe. Dwóch młodych mężczyzn po zabawie w X-Demonie trafiło do szpitala.

Do wydarzenia doszło w ten weekend. Z relacji świadków wynika, że mężczyźni zostali pobici przez ochroniarzy klubu. Jeden z zaatakowanych wrócił już do domu, drugi wciąż przebywa w szpitalu w Oławie. Poszkodowane zostały również inne osoby, które stanęły w obronie mężczyzn. 

Policjanci potwierdzają, że zostali wezwani do bójki przed klubem. Na miejscu zjawiło się kilka radiowozów i pogotowie. 

"Uderzył mnie w twarz i ciągnął za włosy po podłodze"

Młoda kobieta, która towarzyszyła poszkodowanym twierdzi, że ochroniarze zaatakowali bez większej przyczyny.

- W pewnym momencie dwóch ochroniarzy skoczyło do nas z rękoma i zaczęli zwyczajnie bić, głównie mojego brata i kuzyna. Próbowałam ich rozdzielić. Jeden z ochroniarzy uderzył mnie w twarz, rzucił na ziemię i ciagnął za włosy po podłodze klubu. Później kilkunastu ochroniarzy biło moich towarzyszy przed klubem. Potraktowano ich także gazem łzawiącym - relacjonuje młoda kobieta.

Posłuchaj wypowiedzi kobiety: 

Poszkodowani zgłosili sprawę na policję.

X-Demon: "Jesteśmy poruszeni, dołożymy wszelkich starań, by wyjaśnić okoliczności incydentu"

Przedstawiciele klubu wydali oświadczenie w sprawie zdarzenia. Napisali w nim: "Jesteśmy poruszeni wydarzeniami do których doszło w miniony weekend. Dołożymy wszelkich starań, aby wyjaśnić okoliczności incydentu, który miał miejsce w naszym klubie.  Pragniemy zdecydowanie odciąć się od aktów agresji i przemocy. 

W tej chwili czekamy na ustalenia policji. Na chwilę obecną nie mamy żadnej wiedzy na temat przebiegu wydarzeń. Zapewniamy jednocześnie, że bezpieczeństwo naszych gości jest dla nas sprawią najważniejszą."

Czytaj także: Wrocławianie zjedli budynki [GALERIA]. Zobacz, jak powstawały słodkie obiekty!​