Od 27 marca obowiązuje nowy rozkład lotów. Oto nowe kierunki z Wrocławia

i

Autor: Port Lotniczy Wrocław Od 27 marca obowiązuje nowy rozkład lotów. Oto nowe kierunki z Wrocławia

Od 27 marca obowiązuje nowy rozkład lotów. Oto nowe kierunki z Wrocławia

2022-03-27 13:16

80 kierunków - w tym wiele nowości - znalazło się w nowym rozkładzie lotów wrocławskiego lotniska, który obowiązuje od niedzieli, 27 marca. Nowe kierunki z Wrocławia znajdziecie w naszej galerii.

Nowy rozkład lotów z Wrocławia

W nowym rozkładzie znalazło się 95 lotów tygodniowo, w tym 52 kierunki niskokosztowe, 21 czarterowych i 7 sieciowych. Prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś podkreślił, że rozkład lotów powoli zaczyna przypominać ten sprzed wybuchu pandemii. - Widzimy, że pandemiczne ograniczenia powoli znikają, a przewoźnicy coraz chętniej przywracają połączenia oraz uruchamiają nowe kierunki. Daje to duże szanse na odbudowanie branży lotniczej w najbliższym czasie – powiedział Kuś.

W nowym rozkładzie lotów z wrocławskiego lotniska znalazły się cztery nowe kierunki. Sprawdźcie nowości w galerii poniżej.

Samolot z uchodźcami przyleciał do Wrocławia

W letnim rozkładzie znaleźć można bogatą ofertę kierunków południowych. Dziewięć połączeń do Włoch (Bolonia, Mediolan-Bergamo, Neapol, Palermo, Piza, Rzym-Ciampino, Turyn, Wenecja-Treviso, Bari); pięć do Hiszpanii (Lanzarote, Alicante, Palma, Malaga i Barcelona-Girona) oraz trzy do Grecji (Ateny, Chania, Korfu).

Wśród innych typowo wakacyjnych kierunków są m.in. Malta, dwa miasta w Chorwacji – Zadar i Split, a także Podgorica w Czarnogórze, Burgas w Bułgarii, Pafos i Larnaka na Cyprze oraz gruzińskie Kutaisi.

W nowym rozkładzie nie będzie rejsów do Ukrainy. Do chwili rosyjskiej agresji połączenia z Wrocławia do Ukrainy obejmowały niskokosztowe rejsy do Kijowa, Charkowa, Zaporoża, Odessy i Lwowa.

Sonda
Czy boisz się latać samolotem?