Od stolicy kultury do stolicy fitnessu? McFIT otwiera się we Wrocławiu! [GALERIA]

2016-03-20 15:49

McFIT - numer 1 w branży fitness w Europie - postanowił otworzyć we Wrocławiu swoją nową siłownię! Przez pierwszych 11 dni (od 19 do 29 marca) studio przy ul. Legnickiej 60b będzie otwarte dla wszystkich bezpłatnie!

Stolica Dolnego Śląska to już trzecie miasto w Polsce po Warszawie i Poznaniu, w którym entuzjaści aktywnego stylu życia będą mogli korzystać z bogatej oferty treningowej HOME OF FITNESS. Z okazji otwarcia przygotowano specjalną ofertę dla wszystkich zainteresowanych: od 19 do 29 marca każdy może odwiedzić zlokalizowany przy ul. Legnickiej 60b klub tyle razy, ile chce, a do tego bez zobowiązań go przetestować.

Wrocławski klub został już sprawdzony przez polskie gwiazdy. Jako pierwsi testowali go zapaśnik Damian Janikowski, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie z 2012 roku, oraz Anna Jagaciak, tegoroczna halowa mistrzyni Polski w trójskoku i skoku w dal. 

Zaprezentowali tutaj ćwiczenia wchodzące w skład ich programów treningowych i opowiedzieli o swoich przygotowaniach do kolejnych startów w zawodach, na których będą walczyć o uzyskanie kwalifikacji olimpijskich. Towarzyszyła im też prowadząca spotkanie Joanna Jabłczyńska.

Trening dla każdego

- Otwierając nowe studio we Wrocławiu, chcemy dać każdemu możliwość jego swobodnego wypróbowania i zapoznania się z różnorodnymi modułami i światami treningu, wchodzącymi w skład koncepcji HOME OF FITNESS. Każdy trenujący znajdzie tutaj coś dla siebie, niezależnie od tego, czy preferuje szybkie treningi obwodowe, trening w grupie na zajęciach, czy też chce sobie dać solidny wycisk na treningu funkcjonalnym - wyjaśnia Pierre Geisensetter, rzecznik prasowy McFIT.

I dodaje, że na Wrocławiu marka nie zamierza poprzestać. 

- Bardzo się cieszymy, że siłownia McFIT we Wrocławiu jest już piątym studiem HOME OF FITNESS w Polsce. Na tym oczywiście nie zamierzamy poprzestać. Miasta takie jak Kraków czy Gdańsk to dla nas kolejne interesujące lokalizacje - zauważa Geisensetter.

Jak w drugim domu

Studia McFIT są projektowane zgodnie z koncepcją HOME OF FITNESS, której głównym założeniem jest stworzenie atmosfery, w której trenujący mogą się poczuć jak w drugim domu. 

Studia przypominają wyglądem pomieszczenia magazynowe lub budynki przemysłowe w metropoliach takich jak Nowy Jork, Londyn czy Berlin, przebudowane na wielofunkcyjne, otwarte lofty. Wiodący niemiecki stylista Michael Michalsky, odpowiedzialny za projekt tych miejsc, przełożył filozofię treningu HOME OF FITNESS na design.

- Michael Michalsky stworzył dla klientów McFIT drugi dom, aby ich zainspirować i zmotywować do treningu. Dzięki temu mogą oni na nowo doświadczyć treningu w przyjemnej atmosferze. Połączenie estetyki oraz elementów rozrywki tworzy jedyne w swoim rodzaju otoczenie, które - mamy nadzieję - zostanie również docenione przez naszych klientów we Wrocławiu - mówi Pierre Geisensetter.

Wybierz zajęcia dla siebie

Sercem koncepcji HOME OF FITNESS są zajęcia Cybertraining, obejmujące moduły Kursy i Spinning. Klienci mogą uczestniczyć w ponad 60 zajęciach, prowadzonych przez wirtualnych trenerów i wyświetlanych na dużych ekranach LCD, i dać się porwać dynamice treningu w grupie w rytm muzyki. Od Kettlebell Tabata przez HIIT (High Intensity Interval Training) aż po Sixpack i Yogates - znajdzie się tutaj coś dla każdego.

Na łącznej powierzchni około 1800 metrów kwadratowych znajdują się również inne moduły treningowe, takie jak Express Workout, pozwalający wykonać błyskawiczny trening obwodowy, czy strefa The Cage, gdzie ćwiczący mogą przeprowadzić trening funkcjonalny na niemal wszystkie grupy mięśni. 

Możliwość zróżnicowanego treningu zapewniają również takie strefy jak Stretching Area, przeznaczona do ćwiczeń rozciągających, Core Workout i Shape It, a także bogato wyposażone strefy maszyn, wolnych ciężarów i kardio.

Czym jest McFIT?

Ponad 1.200.000 klientów oraz ponad 230 studiów na kontynencie sprawiają, że McFIT jest numerem 1 w Europie. Poza Polską studia McFIT funkcjonują także w Niemczech, Hiszpanii, we Włoszech i w Austrii. 

W Polsce miesięczny abonament wynosi 89 zł (przy umowie na 12 miesięcy), pobierana jest również jednorazowa opłata za aktywację karty członkowskiej - Membercard - w wysokości 90 zł. Karta uprawnia jej posiadacza do treningu we wszystkich studiach w całej Europie.

Studia McFIT w Polsce są otwarte 24 godziny na dobę, przez 365 dni w roku.

Czytaj także: World Games we Wrocławiu. 15 milionów złotych na transmisję i przedsmak igrzysk już w tym roku