Nożownik, zdjęcie poglądowe

i

Autor: shutterstock

Oleśnica: Atak nożownika. Krwawy horror i krzyk ofiar na ulicy

2021-10-15 20:49

Atak nożownika w Oleśnicy na Dolnym Śląsku. Krwawy horror rozegrał się na ulicy Krzywoustego około godz. 19.00. Świadkowie usłyszeli tylko krzyk ofiar wzywających pomocy. Napastnik ranił dwie osoby, które trafiły do szpitala. Policja zatrzymała już nożownika, to 36-letni mężczyzna. Jaki był jego motyw? Dlaczego zaatakował swoje ofiary na ulicy? Sprawę bada policja.

Atak nożownika w Oleśnicy na Dolnym Śląsku. W piątkowy wieczór napastnik ranił dwie osoby na ul. Krzywoustego. Ranne zostały dwie osoby. Sprawca to 36-letni mężczyzna. Został już zatrzymany. Okoliczności makabrycznego i krwawego ataku bada teraz policja i prokuratura. Co wiemy o ataku nożownika w Oleśnicy?

Zobacz też: Warszawa: Pieszy zginął pod kołami tramwaju! Potworny wypadek [15.10.2021]

Zaatakował policjantów nożem! Polała się krew

Świadkowie usłyszeli tylko okrzyk: „Pomocy!” – relacjonuje portal mojaolesnica.pl. – Atak nożownika, dwie osoby są poszkodowane. Wcześniej słyszeliśmy tylko „pomocy!”. Po chwili zjawiła się policja – opisuje świadek zdarzenia na łamach portalu. Policja potwierdza, że doszło do ataku, a ranne zostały dwie osoby. 36-letni mężczyzna został zatrzymany – to prawdopodobny sprawca ataku. Na miejscu zdarzenia cały czas pracują policjanci.

Zobacz także: Warszawa. Koszmarna śmierć pieszego! Zginął pod kołami tramwaju

– 36-letni mężczyzna zaatakował nożem kobietę i mężczyznę. Oboje trafili do szpitala. Sprawca został zatrzymany – potwierdza aspirant Bernadeta Pytel z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy. Jak tłumaczy, na miejscu cały czas trwają czynności pod nadzorem prokuratury. Do ataku doszło około godz. 19.00.

Ofiary trafiły do szpitala. Śledczy nie zdradzają, w jakim są stanie. Policja nie komentuje też medialnych doniesień o trwających tuż po zdarzeniu poszukiwaniach narzędzia zbrodni. Czy nóż albo ostrze, którym posłużył się 36-latek, zostały zabezpieczone przez techników? Śledczy nie zdradzają takich szczegółów, zasłaniając się dobrem trwającego i toczącego się postępowania.

Portal olesnica24.com informując o zdarzeniu, podaje z kolei, że krwawy atak to… efekt porachunków mieszkańców tej okolicy. Czy taki scenariusz i motyw jest możliwy? Śledczy na tym etapie nie informują o szczegółach zajścia.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w swoim mieście?