Wypadek w Olszynie

i

Autor: materiały policji

Olszyna: Zabił mężczyznę na przejściu dla pieszych. 23-letni kierowca aresztowany!

2021-03-24 11:19

Na 3 miesiące został tymczasowo aresztowany 23-letni kierowca, który potrącił mężczyznę na przejściu dla pieszych w Olszynie na Dolnym Śląsku. Pieszy zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Z ustaleń śledczych wynika, że 23-latek pędził przez miejscowość znacznie przekraczając dopuszczalną w tym miejscu prędkość.

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę (20 marca) wieczorem w miejscowości Olszyna w powiecie lubańskim. 23-letni Krzysztof S. jechał oplem w kierunku Jeleniej Góry. Z ustaleń śledczych wynika, że 23-letni kierowca znacznie przekraczał dozwoloną prędkość. Nadmierna prędkość sprawiła, że nie zdążył wyhamować przed przejściem dla pieszych, przez które przechodził 40-letni mężczyzna. Pieszy wszedł na pasy z lewej strony jezdni, patrząc od strony kierowcy, mimo to 23-latkowi nie udało się go ominąć i wjechał w mężczyznę.

Pieszy z licznymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Niestety, lekarzom nie udało się go uratować. Mężczyzna następnego dnia zmarł.

Krzysztof S. został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie przedstawiono mu zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Decyzją sądu 23-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Tragiczny wypadek ukraińskiego autokaru na autostradzie A4 na Podkarpaciu. Nie żyje jedna osoba