Orszaki Trzech Króli przeszły przez Dolny Śląsk! [GALERIA, AUDIO]

2019-01-06 16:42

W całym regionie odbywały się dzisiaj Orszaki Trzech Króli. Na ulice miast wspólnie z królami wyszło kilkadziesiąt tysięcy Dolnoślązaków.

Orszak Trzech Króli to największe, plenerowe jasełka odbywające się w kilkuset miejscach Polski i świata. Ich celem jest przywrócenie tradycji, stworzenie okazji do wspólnego kolędowania na ulicach miast i miasteczek.

>>> Wiele nieprawidłowości w dolnośląskich escape roomach. Czy ich użytkownicy są bezpieczni?

Najwięcej osób wzięło udział w Orszaku we Wrocławiu. Przemarsz wyruszył z Ostrowa Tumskiego, skąd dotarł do Rynku. W ślad za trzema królami poszło kilka tysięcy wrocławian. W orszaku wzięli też udział członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Wrocław, którzy na Rynku zaśpiewali kolędy i pokazali tradycyjne tańce.

Coraz więcej orszaków na Dolnym Śląsku

Jak pokazują statystyki, z roku na rok rośnie liczba miast w których odbywają się orszaki. W tym roku na Dolnym Śląsku zorganizowano ich ponad 70. Najwięcej, ponad 20, w okolicy Wrocławia. W ślad za trzema królami wyszli mieszkańcy m.in. Milicza, Obornik Śląskich, Oleśnicy, Strzelina, Środy Śląskiej, Wołowa czy Żórawiny.

Orszak Trzech Króli przeszedł też w Głogowie, Jeleniej Górze, Lubinie, Świdnicy, Wałbrzychu czy Zgorzelcu.

Posłuchaj materiału reportera Radia ESKA Sebastiana Stelmacha:

Czytaj także: Przeprowadzą nawet 10 tys. zabiegów rocznie. Poznaliśmy potencjalnych wykonawców Dolnośląskiego Centrum Onkologii [AUDIO]