Niektóre WORD-y nie egzaminowały. Wrocław pracował normalnie

i

Autor: screen/youtube.com Niektóre WORD-y nie egzaminowały. Wrocław pracował normalnie

Paraliż w WORD-ach. Wrocław egzaminował mimo braku ważnych przepisów

2016-02-25 11:58

O północy wygasło rozporządzenie o szkoleniu i egzaminowaniu kierowców, a nowe zostało opublikowane dopiero około 10.30. We Wrocławiu egzaminy były przeprowadzane normalnie. Pytanie tylko czy będą ważne.

Egzaminy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego we Wrocławiu ruszyły dziś jak zawsze, o godzinie 8.00.

- Podjąłem decyzję, że egzaminujemy. Uznaliśmy, że klient nie może ponosić odpowiedzialności za błąd władz administracyjnych. Czekam teraz jak się odniesie do tego marszałek - tłumaczy Łucjan Górski pełniący obowiązki dyrektora we wrocławskim WORD-zie.

Co z ważnością egzaminów?

Tymczasem w urzędzie marszałkowskim województwa dolnośląskiego zapewniają, że egzaminy przeprowadzone rano we Wrocławiu będą ważne.

- Rozporządzenie jest ważne z dniem wejścia w życie, dlatego nie będzie problemów z uznawaniem egzaminów przeprowadzonych w ciągu tych dwóch i pół godziny - tłumaczy Jarosław Perduta, rzecznik prasowy marszałka województwa dolnośląskiego.

Część WORD-ów sparaliżowana

Niektóre ośrodki ruchu drogowego nie zdecydowały się jednak prowadzić egzaminów bez ważnej podstawy prawnej. Tak było między innymi w Warszawie, Łodzi czy Częstochowie.

Ministerstwo przeprasza

Urzędnicy z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa tłumaczyli, że powodem braku rozporządzenia była konieczność dwukrotnego dostosowania przepisów do zmian w systemie ewidencji kierowców oraz ustaleń między poszczególnymi resortami. Urzędnicy przeprosili też za wszelkie niedogodności powstałe w wyniku tej sytuacji.

Czytaj także: Rodzina 500 plus we Wrocławiu. Gdzie i kiedy składać wnioski [LISTA, AUDIO]