Wrocław: Zdewastowano kilkadziesiąt nagrobków na cmentarzu żydowskim! Podejrzane są dzieci

2021-06-17 14:45

Wrocławscy policjanci zatrzymali pięciu 12-latków podejrzanych o zniszczenie kilkudziesięciu nagrobków na Nowym Cmentarzu Żydowskim przy ul. Lotniczej. O dalszym losie młodych mieszkańców Wrocławia zdecyduje sąd rodzinny. Policjanci sprawdzają, czy w sprawę dewastacji grobów nie są też zamieszane inne osoby.

Na Nowym Cmentarzu Żydowskim przy ul. Lotniczej we Wrocławiu doszło do bulwersującego aktu wandalizmu – w środę (16 czerwca) zdewastowanych zostało kilkadziesiąt nagrobków. Natychmiast po przyjęciu zgłoszenia od zarządcy obiektu na cmentarz udali się policjanci. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zatrzymali pięciu 12-latków mogących mieć związek ze sprawą.

- Zostali oni następnie dowiezieni do komisariatu i rozpytani w obecności opiekunów prawnych - informuje asp. szt. Łukasz Dutkowiak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Jednocześnie na terenie nekropolii przez kilka godzin działali policyjni technicy kryminalistyki wraz z funkcjonariuszami wykonującymi czynności dochodzeniowo-śledcze.

Policjanci zabezpieczyli na cmentarzu materiały dowodowe i sprawdzają, czy w sprawę dewastacji grobów nie są też zamieszane inne osoby. O dalszym losie zatrzymanych nastolatków zdecyduje sąd rodzinny.

„Święte krowy w natarciu”. Chwila nieuwagi rowerzysty lub pieszego może być groźna także dla pasażerów tramwaju