Pierwsza firma, która wraca z Dubaju z kontraktem

i

Autor: BEATA OLEJARKA/ SUPER EXPRESS Pierwsza firma, która wraca z Dubaju z kontraktem

Pierwsza firma z Dolnego Śląska, która wraca z EXPO 2020 w Dubaju z kontraktem

2021-12-14 9:44

Misja gospodarcza z Dolnego Śląska, która niedawno odwiedziła Dubaj może już pochwalić się pierwszymi sukcesami. Sztandarowym przykładem jest firma BZB UAS, której współzałożycielem i prezesem jest Kacper Budnik. Jego technologia i zastosowanie dronów m.in. w rolnictwie zaintrygowało partnerów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich .

Są już pierwsze owoce misji gospodarczej przedstawicieli regionu do Dubaju. Dolnośląska firma zajmująca się profesjonalnymi dronami podpisała list intencyjny ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

– Samorząd Województwa Dolnośląskiego realizuje wiele działań wspierających innowacyjność i rozwój gospodarczy regionalnych przedsiębiorstw. Jednym z nich jest projekt Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza, w ramach którego organizowana jest nasza misja gospodarcza oraz Wieczór Dolnośląski. Firmy, podczas multimedialnego show, pokazały, jak wiele różnorodnych i innowacyjnych produktów oraz idei rodzi się właśnie na Dolnym Śląsku. Mamy już pierwszy sukces – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Pierwsza firma z Dolnego Śląska, która przywozi kontrakt z Dubaju

Tym może pochwalić się firma BZB UAS z Dolnego Śląska, której współzałożycielem i prezesem jest Kacper Budnik. Przedsiębiorstwo zajmuje się  profesjonalnymi dronami, które zbierają dane o bardzo wysokiej rozdzielczości. Takie drony są wykorzystywane w sektorze leśniczym, rolniczym i w inżynierii lądowej.

-BZB UAS specjalizuje się w projektowaniu, integracji i produkcji Bezzałogowych Systemów Latających, oraz świadczeniu usług z ich wykorzystaniem, które dodatkowo są wspierane sztuczną inteligencją. To co wyróżnia BZB UAS to rozbudowane ilości segmentów zastosowania dronów poprzez połączenie ich dotychczasowych funkcji z autorskimi algorytmami bazującymi na sztucznej inteligencji, dzięki czemu spółka  jest w stanie dostarczyć klientom usługi, oraz produkty dotychczas niedostępne na rynku. Te innowacyjne rozwiązania dostarczają klientom w ekspresowym tempie niezbędnych informacji o stanie ich inwestycji, co pozwala na szybszą reakcję na występujące nieprawidłowości, a także ograniczenie negatywnego wpływu człowieka na środowisko.  BZB UAS jest jednym z liderów światowego  rynku sektora BSP (dziedzina VTOL). Spółka to przede wszystkim ludzie, zaangażowani i oddani swojej pracy, profesjonaliści- zawsze gotowi stawić czoła największym wyzwaniom bądź służyć pomocą i wsparciem klientom- przedstawiła swoją firmę Kacper Budnik.

Projekty jego spółki spodobały się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich tak bardzo, że firma zapewne niebawem będzie świadczyć swoje usługi na Bliskim Wschodzie. Cała misja gospodarcza  na czele, której stał Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Cezary Przybylski mogła się odbyć dzięki zaangażowaniu i pracy wielu osób z  Projektu Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza, który a realizuje Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Wart jest on około 6 mln zł, z czego 5,1 mln zł pochodzi ze środków unijnych. Projekt potrwa do listopada 2022 roku, a w tym czasie dolnośląscy przedsiębiorcy odwiedzą z misjami gospodarczymi 7 państw na 3 kontynentach.

Udział dolnośląskiej misji gospodarczej w EXPO 2020 w Dubaju oficjalnie rozpoczął się w niedzielny 5 grudnia 2021 roku. W Polskim Pawilonie na terenach wystawy odbył się briefing prasowy władz regionu i przedsiębiorców. Następnie pierwsze firmy rozpoczęły sesje B2B, B2C, B2G oraz H2H. Delegacja z regionu miała także okazję poznać pawilony Polski, Mobility, Węgier i Arabii Saudyjskiej, a także wziąć udział w Wieczorze Polskim, który zakończył dolnośląską delegację w Dubaju.

W składzie dolnośląskiej delegacji, która brała udział w Wystawie Światowej EXPO 2020, znaleźli się między innymi właśnie rodzimi przedsiębiorcy reprezentujący sektory: zdrowia, ICT, dronów, przemysłu kosmicznego, rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej, zdrowia, mobilności, czy cyberbezpieczeństwa. Każda z firm miała możliwość pokazać swoją innowacyjność i nowoczesność poprzez historię swojego sukcesu i plany na przyszłość.